10 Gerekli Windows 8 Seyahat Uygulaması

Masaüstü
10 Gerekli Windows 8 Seyahat Uygulaması

Microsoft’un en son çıkardığı işletim sistemi olan Windows 8 özellikle metro arayüzü ve üzerinde kullanılan uygulamalarla dikkat çekmişti. Bu uygulamaları indirebileceğiniz bir Windows Store oluşturan Microsoft’un dükkanında şu an için raflar boş sayılabilir. Apple ve Google’ın önerdiği kadar çeşitli uygulamalar şu an için Windows 8’de mevcut değil. Bu yüzden seyahatlerinde mobil cihazları fazla kullanan seyahat tutkunları daha çok Apple ve Android ürünlere yöneliyor.

Yine de seyahatlerini mobil uygulamalar üzerinden yönetmeyen seyahat tutkunları için Windows 8 uygulama seçenekleri yeterli. Burada tanıtacağımız _Windows 8 uygulamalar_ı ile seyahatlerinizde ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız.

Yurtdışı Seyahatinizde Kullanabileceğiniz Windows 8 Uygulamaları

win8travel

XE Currency

XE Currency{.broken_link} ile seyahatiniz esnasında oturup o günkü kur üzerinden para hesaplamak zorunda kalmayacaksınız. İnternet bağlantısı olduğu sürece anlık olarak ekleyeceğiniz para birimleri arasında dönüşüm yapacak olan XE Currency kesinlikle kullanışlı. Bu Windows 8 uygulaması sayesinde gittiğiz yerdeki para biriminin değerini bilerek harcama yapacak, ya da havaalanında para dönüşüm işlemi yaptığınızda ne kadar ekstra ödediğinizi Windows 8 Masaüsü ekranınızdan öğrenebileceksiniz.

Meet1/2Way

Bu eğlenceli ve kullanışlı Windows 8 uygulaması çok değişik bir hizmet sunuyor. Size bulunduğunuz nokta ve belirttiğiniz hedefin orta noktasını gösteriyor. Özellikle buluşacağınız, görüşeceğiniz biri ile ortada buluşmak için geliştirilmiş Meet1/2Way{.broken_link} size yakınlardaki restoran, cafe veya diğer olası buluşma mekanlarını da gösteriyor.

WorldMate

WorldMate tatil ve seyahat planlama için en gelişmiş Windows 8 uygulaması desek yeridir. Bu uygulamayı kullanmak için yapmanız gereken sadece e-mail adresinizle kaydolmak ve ayarladığınız uçak bileti, otel rezervasyonu bilgilerini doğrulamak için şirketlerden gelen mailleri WorldMate sitesine forward etmek. Bundan sonrası kullanıcı dostu bir arayüzle halloluyor.

Eğer otel rezervasyonu yapmak istiyorsanız, WorldMate sizin için otel bulabiliyor. Ya da bir uçuş, kiralık otomobil gibi herhangi başka bir ulaşım ihtiyacınız varsa Kayak’ın servisini kullanarak WorldMate bunu da ayarlıyor.

Inrix Traffic

İster yurtiçi ister yurt dışında seyahat ediyor olun muhtemelen başınıza gelebilecek en sıkıcı olay trafiktir. Inrix Traffic{.broken_link} ile gittiğiniz her yerde trafik yoğunluğunu renk kodlarıyla karşınızda görebileceksiniz. Özellikle kiraladığınız aracı zamanında teslim etmek söz konusuysa trafiksiz yolu seçmek hayat kurtaracaktır.

4th at Square

İlk bakışta saçma gelebilecek bu uygulama aslında Windows 8{.broken_link} için Foursquare uygulaması diyebiliriz. Seyahatlerinizde yer bildirimi yapma gerçekten öncelik taşıyor biliyoruz. Fakat bunun yanı sıra 4th at Square ile birçok yerel mekan hakkında bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Gidecek yer arıyorsanız bu uygulama tam size göre.

Photobucket

Photobucket{.broken_link} internet üzerindeki en eski fotoğraf depolama alanı sunan sitelerden birisi. Windows 8 üzerinde de çalışan bu fotoğraf paylaşım ve depolama uygulaması seyahatinizde çektiğiniz fotoğrafları depolamak ve paylaşmak adına gerçekten faydalı olacaktır.

LivingSocial

LivingSocia{.broken_link}l belirttiğiniz bölgeye göre en uygun yiyecek, içecek, etkinlik fiyatlarını gösteren bir uygulama. Özellikle bu alana yönelmiş uygulamada sınırlı sürede sunulan indirimleri de görebiliyorsunuz. Hatta kaçırmak istemediğiniz etkinlikler için LivingSocial ile online olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

TuneIn Radio

Adı üzerinde bir radyo uygulaması olan TuneIn Radio{.broken_link} yerel FM radyo istasyonlarını bulmanıza ve dinlemenize yarıyor. Gittiğiniz yer hakkında daha güncel bilgi edinmek için kullanabileceğiniz TuneIn Radio eğlencelik bir Windows 8 Uygulaması.

gMaps

Dünyanın neresinde olursanız olun kullanabileceğiniz en başarılı harita uygulaması Google Maps olacaktır. Windows 8 üzerinde bu uygulama sunulmuyor maalesef. Fakat Windows 8 kullanıcıları da bu hizmetten gMaps uygulaması sayesinde yararlanabiliyor. Google Maps sistemini Windows 8 üzerinde kullanabileceğiniz en başarılı harita uygulaması gMaps olacaktır.

Translator Free

Google teknolojisini kullanıp markanın adını kullanmayan uygulamalardan biri de Translator Free. Windows 8{.broken_link} cihazınızdaki Google Translate olarak düşünebileceğiniz bu uygulama gerçekten çok kullanışlı. İletişimi koparmamak için Translator Free kullanın.

comments powered by Disqus