Google Reader Alternatifi 14 Mükemmel RSS Okuyucu

Google Masaüstü
Google Reader Alternatifi 14 Mükemmel RSS Okuyucu

Google, web tabanlı rss okuyucu uygulaması olan Google Reader servisini kapatacağını açıkladığından bu yana özellikle Google Reader’ın sıkı takipçileri tarafından yoğun eleştiri almış oldu. Sonuç itibariyle Google, 2005 yılında kullanıma açtığı rss okuyucusu Google Reader hizmetini artık 1 Temmuz 2013 tarihinde sona erdireceğini resmen duyurmuş oldu.

Google Reader kullanıcıları ise takip ettikleri RSS adreslerini dışarı aktararak alternatif olarak bu rss adreslerini takip edebilecekleri uygulamalara yönelmeye başladılar bile. Her ne kadar özellikle teknoloji severlerin tek bir adresten yüzlerce, binlerce rss kanalını takip edebildikleri bir kolaylık gibi gözükse bile Google için birkaç milyon kullanıcıyı ifade eden ve artık belki de geliştirilmesine gerek olmayan bir uygulama konumuna gelmiş.

Bu durumda RSS okumak için Google Reader kullanan ve buradaki rss beslemelerini başka alternatif uygulamalara aktarmak isteyenler için Temmuz ayına kadar olan sürede inceleyebilecekleri 14 mükemmel Google Reader alternatifini listelemeye karar verdik. Masaüstü aracı ve web tabanlı bir şekilde kullanabileceğiniz Google Reader alternatifi 14 mükemmel uygulamayı aşağıda bulabilirsiniz. Eklemek istediğiniz RSS okuyucu uygulamaları varsa yorumlarınızda belirtirseniz sevinirim.

google_reader

Google Reader Alternatifi En İyi RSS Okuyucular

 1. Feedly
 2. The Old Reader
 3. Pulse News
 4. Netvibes
 5. NewsBlur
 6. Taptu
 7. Feedreader
 8. FeedDemon
 9. GreatNews
 10. Omea Reader
 11. WebReader
 12. FeedBooster
 13. Reeder
 14. Akıllı telefon ve tabletlerdeki yeni özellikleriyle FlipBoard uygulaması
comments powered by Disqus