2016’da Mutlaka Gitmeniz Gereken 17 Yer

Kültür Yaşam
2016’da Mutlaka Gitmeniz Gereken 17 Yer

2016’da mutlaka gitmeniz gereken 17 yer aslında yeni bir yıla girdiğimiz zamandan itibaren hatta girmeden önce bir sonraki yılın planlarını yaparken başucumuzda olabilecek en önemli listelerden birisidir.

Bazılarımızın kafasında her şey bellidir, gitmek istediği yerler bellidir, planları ve programlarını ona göre ayarlar, öncesinden tatil alışverişini yapar, izin günlerini ne zaman kullanacağını netleştirir, yıl içindeki hedeflerini belirler vs derken, bazılarımız ise hep erteleriz.

Kafamızda bir şeyler bellidir ancak harekete geçemeyiz. Bir türlü karar veremeyiz, nereden başlayacağımızı ya da başlamamız gerektiğini kestiremeyiz. İşte bu konuda tatilinizle ilgili size yardımcı olacak birkaç araştırma yaptım.

Öncelikle herkesin sürekli gittiği İtalya, Paris, İspanya ya da Kıbrıs otelleri, Kıbrıs uçaklı paketler gibi, gemi turları gibi klasik seçenekler yerine çok daha egzotik ve spesifik yerler seçtiğimizi itiraf edelim. Çünkü bu yıl artık insanlar Avrupa’ya, Balkanlar’a doymuş hale gelecek ve yurtdışı tur konusunda farklı arayışlar içine girecek. Örneğin doğa turları gibi, vahşi yaşam turları gibi ya da gizemli kalmış şehir turları gibi. Dolayısıyla tüm tatil anlayışınızı değiştirmeniz gereken, yeni kültürler ve bambaşka bir doğa içinde kendinizi bulmanız gereken birbirinden güzel 17 yer önerisinde bulunacağız. Bu yerlerin tamamına olmasa da en azından birkaçına gitmenizi tavsiye ederiz.

Her biri doğa harikası olan ülkeler ve şehirler içinde kendinizi yeniden tanımlayacak ve hayatına yepyeni bir pencere açacaksınız.

2016 Yılında Mutlaka Gidilmesi Gereken 17 Yer

1. Kamboçya

2016'da mutlaka gitmeniz gereken 17 yer

2. Tayland

2016'da mutlaka gitmeniz gereken 17 yer

3. Vietnam

vietnam

4. Laos

laos

5. Endonezya

endonezya

6. Hindistan

hindistan

7. Nepal

nepal

8. Çin

cin

9. Karayip Kıyıları

karayip

10. Guatemala

guatemala

11. Nikaragua

nikaragua

12. Curacao

curacao

13. Peru

peru

14. Honduras

honduras

15. Uruguay

uruguay

16. Güney Afrika

guney-afrika

17. Hırvatistan

hirvatistan

2016’da mutlaka gitmeniz gereken 17 yer hakkındaki listemiz bu şekilde. Şimdiden tatil için plan yapmanızda fayda var yoksa 2016’yı tatilsiz veya programsız geçirebilirsiniz.

comments powered by Disqus