3 Ücretsiz Online Angry Birds Tarzı Flash Oyun

Masaüstü Mobil

Sevilen Angry Birds oyunu için herhalde dokunmatik ekranlı mobil ve tablet pcler üzerinde tarih yazmış bir oyun diyebiliriz. PC masaüstü versiyonu da çıkan Angry Birds’ü oynamak bağımlılık yaratan bir hal alabiliyor. Angry Birds oyunu kızgın kuşların domuzlara karşı olan savaşını anlatıyor. Basit bir mantıkla kuşları bir sapanla fırlatıp oluşturulan düzenekleri yıkarak yeşil domuzları yok etmeye çalışıyorsunuz.

Angry Birds oyununun bu kadar ilgi çekmesini sağlayan unsurlar içerisinde birçok neden sayabiliriz. Grafik arayüz tasarımı, kuşların ve domuzların şekilleri ile her level için hazırlanan düzenekler ve zorluk derecesinin artarak gitmesi, Angry Birds oyununun bağımlılık yaratmasını sağlayan nedenlerin başında geliyor.

Angry Birds oyununda belirli bir açıda ve eğimi hesaplayarak kuşları fırlatıyorsunuz. Kuşların özelliklerine göre havada ikinci bir müdahalede bulunup daha hızlı ve sert bir şekilde aşağı düşmesini sağlayabiliyorsunuz. Angry Birds benzeri bir şey fırlatma, açıyı hesaplama ve bir konu dahilinde level atlama, ilerleme imkanı sağlayan başka oyunlarda mevcut. Ücretsiz olarak online oynanabilen bu flash oyunlar Angry Birds tarzı oyunlar olduğu için aynı şekilde bağımlılık yaratabiliyor.

3 Ücretsiz Online Angry Birds Tarzı Flash Oyunu

Crush the Castle 2

Kale kuşatma ve haritada ilerleme senaryosu üzerine bir flash oyun Crush the Castle 2. Adamlarınızla kalenin önüne geliyorsunuz ve bir mancınık yardımıyla tahta, üçlü tahta, taş gibi materyalleri belirli bir açıda fırlatıyorsunuz. Her kuşatma sonrası level geçtiğinizde attığınız elementler daha kuvvetli hale geliyor. Bir müddet oynayınca angry birds tarzı bir hava yakalayabiliyorsunuz. Güzel tarafı ise ücretsiz ve online oynanabilir olması.

Crush the Castle 2 Oyna

Sieger

Kuşatma komutanı olarak kaledeki tutsakları kurtarmak için saldırıda bulunuyorsunuz. Bu oyunda level geçmeniz için kaleyi savunan askerleri öldürmeniz ve tutsakları kurtarmanız gerekiyor. Askerleri öldürmek için farenin şeklinin hedef haline dönüştüğü anda atışınızı yapmanız gerekiyor. Angry Birds ya da Crush the Castle 2 gibi sol taraftan birşey fırlatmak yerine cepheden hedefleri vuruyorsunuz.

Sieger Oyna

Sandcastle

Bu sefer kaleyi savunan sizsiniz. Sandcastle oyununda denizden gelen düşman kuvvetleri gemilerden attıkları toplarla kalenizi düşürmeye çalışıyor. Buna karşılık olarak kaleden attığınız toplarla gemileri vurmaya ve level geçmeye çalışıyorsunuz. Sandcastle oyununda Angry Birds gibi bir elementi fırlatıyorsunuz ancak hızını havadayken siz belirliyorsunuz. İlk levelda taş atarken oyunda ilerledikçe fırlattığınız materyaller değişiyor.

Sandcastle Oyna

comments powered by Disqus