7 inç Samsung Galaxy Note Mu Geliyor?

Mobil
7 inç Samsung Galaxy Note Mu Geliyor?

Samsung Tablet pc pazarında Galaxy Note 10.1 Tablet ve Galaxy Note 2 ile güzel işler yapan bir şirket ki mobil cihaz alanındaki başarısı yadsınamaz. Tablet Pc için sunduğu seçenekler de aslında oldukça yeterli. 10.1 inçlik bir Galaxy Note 10.1 ya da Galaxy Note 2 arasından bir seçim yapmanız gerekli sadece. Samsung bu iki model arasında karar veremeyenler için yeni bir Note tablet üzerinde çalışıyor.

samsung-galaxy-tablet-pc

Bugün yeni bir model için evrak ve sertifika işlerine başlayan Samsung aslında yeni model hakkında çok da fazla bilgi vermiyor. Elimizde yalnızca GT-N5100 diye bir model numarası var. Tabletin boyutuyla ne alaka diyecek olursanız; GT-N tüm Samsung Galaxy Note tabletler için sabit bir seri adı. GT-N7100 Galaxy Note 2’nin, GT-N8000 ise Galaxy Note 10.1’in model numarası. Model numaralarından üretilen teoriye göre yeni çıkacak GT-N5100 de 7inç ya da 9inç boyutlu bir tablet olması muhtemel. Çünkü “model numarası düştükçe tabletin boyutunun küçülmesi” gibi bir durum söz konusu. Sadece bu da değil, bahsettiğimiz evraklarda 1280×800 çözünürlüklü bir ekran ile karşı karşıyayız. Bu da 7 inç tablet beklentisini arttıran bir özellik. Hal böyle olunca spekülasyonlar biraz mantıklı gelmeye başlıyor. Bakalım artık biraz da bilgi sızmasını bekleyeceğiz.

Görünen o ki 7 inç tablet piyasasında işler giderek kızışacak. iPad mini, Kindle Fire HD ve Nexus 7 karşılaştırmamızı yayınladığımızdan kısa bir süre sonra bu pazara yeni bir rakip olarak Acer Iconia Tab A110 eklenmişti. Samsung ne tür bir cihazla gelecek bilemeyiz ama umarım rekabet biz kullanıcılara yarar.

 

comments powered by Disqus