7 Uygun Fiyatlı Giriş Seviyesi Windows 8 Laptop ve Ultrabook Modelleri

Masaüstü
7 Uygun Fiyatlı Giriş Seviyesi Windows 8 Laptop ve Ultrabook Modelleri

Yeni Windows 8 için geliştirilmiş bilgisayarlar, yani windows 8 işletim sistemi ile çalışan laptop ve ultrabooklar arasından fiyat performans açısından öne çıkanları bu yazımızda aktarmaya çalışacağız.

Windows 8 işletim sistemi başlangıç ekranını aydınlatan ve sevdikleriniz ile iletişiminizi sürdürmenizi sağlayan uygulamalarla birlikte gelir. Windows bilgisayarları Windows Mağazası’nda yeni uygulamalar dünyasını size sunarken, birçoğu dokunmatik ekrana sahip olduğundan ilgi çekici olmaktadır. Bu laptop ve ultrabooklar aynı zamanda bilgisayarınızı istediğiniz şekilde kullanabilmeniz için fare ve klavye ile de harika şekilde çalışırlar.

Uygun fiyatlı, giriş seviyesi laptop ve ultrabook modellerini listelediğimiz bu yazıda, windows 8 işletim sistemi ile piyasada yer alan bilgisayarlardan 7 tanesini sizler için seçmiş olduk. Windows 8 yüklü bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız, hem dokunmatik ekran özelliğiyle hem de Intel işlemcinin sunduğu performansla bu laptop ve ultrabook modellerinin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

windows-8

7 Uygun Fiyatlı Giriş Seviyesi Windows 8 Laptop ve Ultrabook Modelleri

ASUS Vivobook S400

ASUS Vivobook S400 windows 8 işletim sistemi kullanan bir ultrabook ve 14-inç ekran genişliğine sahip bir şekilde geliyor. Asus Vivobook S400 ultrabook modeli her ne kadar i5 ve i7 gibi farklı işlemcilerle piyasaya sürülmüş olsa bile, giriş seviyesi ultrabook modeli olarak i3 işlemciyle son kullanıcıyla buluşan modellere de sahip. Windows 8 işletim sistemi kullanan Asus Vivobook S400 modeli 14-inç ekran genişliğinde ve satış fiyatı $599 civarında olurken 15-inç ekran genişliğindeki bir üst modeli Asus Vivobook S500 ise $649 satış fiyatına sahip.

ASUS-Vivobook-S400

Samsung 5 Serisi Ultra 13

Samsung 5 serisi Ultra 13 ekran büyüklüğü olarak tahmin edileceği üzere 13-inç ekran büyüklüğüne sahip ve bu windows 8 işletim sistemi yüklü ultrabook modelinin adı NP530U3B-A01 olarak geçiyor. Intel i5 işlemci ve 500GB hard disk ile gelen Samsung’un 5 serisi Ultra 13 ultrabook modeli, oldukça güzel bir tasarım ve her açıdan hepsi bir arada ultrabook tecrübesi sunuyor. Samsung 5 Serisi Ultra 13 [NP530U3B] satış fiyatı ise yaklaşık $650 – $700 arasında listeleniyor.
Samsung-3-serisi-ultra

Lenovo ThinkPad Twist

Lenovo’un ThinkPad Twist ultrabook modeli hem laptop hem de bir tablet pc olarak kullanılabiliyor. Windows 8 işletim sistemli ThinkPad Twist dönebilir ekran sayesinde gayet efektif bir kullanım imkanı sağlıyor. Ekstra parlak 12.5-inç IPS ekranı 1366×768 çözünürlük sunmaktadır. Intel’in üçüncü jenerasyon i7 işlemcisini kullanan Lenovo ThinkPad Twist, yazı yazmak istenildiğinde laptop, sunum ya da elde yazı dışındaki tüm aktiviteler için tablet pc görevini görmektedir. Lenovo ThinkPad Twist windows 8, ultrabook satış fiyatı ise $699 civarında listelenmektedir.
Thinkpad-twist

Acer Aspire Timeline Ultra M3 Touch

Acer Aspire Timeline Ultra M3 Touch windows 8 işletim sistemi kullanan bir başka ultrabook. Acer Aspire M3 Touch ekran genişliği 15.6-inç ve dokunmatik özelliğe sahip. Ultrabook kullanımında oldukça hızlı ve keyifli navigasyon imkanı sunan Aspire M3 Touch modeli, hızlı yazma için tam boyutta klavye ile gelmektedir. USB 3.0 ve Bluetooth 4.0 ile gelen windows 8 ultrabook modeli Acer Aspire Timeline Ultra M3 Touch satış fiyatı ise $699 civarında listeleniyor.
Acer-aspire-M5

Aspire V5 Touch

Windows 8 işletim sistemli laptop Acer Aspire V5’in tam adı Acer Aspire V5-571P-6499, dokunmatik ekranı ve kullanıcı dostu arayüzü ile window 8 kullanımını oldukça kolaylaştıran ve maksimum verim almanızı sağlayan bir laptop modeli. 14-inç ve 15-inç laptop modelleri olan Aspire V5 touch CD/DVD sürücü ile gelmektedir. 15-inç laptop modeli 23mm incelikte ve 2.4kg ağırlığındadır. Acer Aspire V5 laptop satış fiyatı ise $750 civarındadır.
aspire-V5-touch

Sony VAIO T Series 13

Sony VAIO T Series 13, windows 8 işletim sistemiyle gelen 13-inç ekran genişliğine sahip geleneksel bir laptop. Dokunmatik ekrana sahip Sony VAIO T Serisi 13 laptop 500GB hard disk ile gelirken Intel i7 işlemci ve 8GB RAM ile çalışmaktadır. Sony VAIO T Series 13 windows 8 yüklü dokunmatik ekranlı laptop satış fiyatı ise $700 civarındadır.

sony-Vaio-T-serisi

HP Envy TouchSmart Ultrabook 4

HP’nin Envy TouchSmart Ultrabook 4 bir windows 8 işletim sistemli ultrabook olarak oldukça güzel özelliklere sahip. Duyarlı dokunmatik ekran ve arkadan aydınlatmalı klavyeyi bunların arasında sayabiliriz. Intel’in üçüncü jenerasyon i5işlemcisi ile gelen bu ultrabook 14-inç HD dokunmatik ekranı ile oldukça kullanışlı ve sadece 23mm kalınlığında. HP Envy TouchSmart Ultrabook 4 satış fiyatı ise $950 civarında ve fiyatına göre oldukça iyi özelliklere sahip.
hp-envy-touchsmart

comments powered by Disqus