Abonelik

Mürekkep.org’u kolayca takip edebilmek için bir çok seçenek var. Abone olursanız Rss teknolojisi sayesinde yazdığımız her yazı otomatik olarak size ulaşacaktır. İsterseniz de e-posta seçeneği ile, yazılarımızı otomatik olarak e-posta kutunuza gönderebiliriz.

RSS Aboneliği

Wikipedia’da Rss şu şekilde anlatılmış :

RSS, genellikle haber sağlayıcıları, bloglar ve podcastler tarafından kullanılan, yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan özel bir XML dosya formatıdır. Kullandığı dosya biçimleri .rss ve .xml’dir.

İnternet kullanıcısı RSS teknolojisi ile düzenli olarak içerik sunan sitelere abone olabilir ve çeşitli RSS istemcileri sayesinde içeriği takip edebilir.

Düşünün bir günde 100’e yakın site geziyorsunuz. İstemez misiniz, tüm bu siteleri tek bir yerden okuyabilmeyi ? İşte Rss’in sağladığı bu avantaj gözardı edilemez. Rss beslemelerini takip edebilmek için bir rss okuyucu uygulaması lazım. Mürekkep.org olarak size, internet üzerinden okunan en sevilen uygulamaları tavsiye ediyoruz. Sırayla: Google Reader, Bloglines, Netvibes, Rojo, My Yahoo, Newsalloy. Daha fazla seçenek için Google’de “Online Rss Reader” diye aratabilirsiniz

Mürekkep.org’un rss beslemesi :

Mürekkep RSS Beslemesi

E-Posta Aboneliği

Rss yerine, isterseniz size yazdığımız güncel yazıları e-posta adresinize yollayalım. Bunun için aşağıdaki kutuya e-posta adresinizi yazın. Ardından bir onay yazısı e-posta adresinize yollanacaktır. Onayladıktan sonra yazılarımız otomatik olarak e-posta adresinize gönderilecektir. Hepsi bu kadar.

Bizi Servislere Ekleyin

Arzu ederseniz halihazırda kullanmakta olduğunuz servisler aracılığı ile Mürekkep.Org’u takip edebilirsiniz. Bunun için aşağıda kullanmakta olduğunuz servisin ikonunu görüyorsanız tıklamanız yeterli olacaktır. Böylelikle ilgili servisin takip ekranında Mürekkep.Org’da yazılmış olan yazılar başlıklarıyla karşınıza gelecektir. Eğer aşağıda buton olarak eklemeyi unuttuğumuz ya da sizin kullanmakta olduğunuz bir servis varsa iletişim kısmından veya mail aracılığıyla bize bildirmeniz yeterli olacaktır.

Tüm bu kolaylıkları kullanmanız dileğiyle. İyi okumalar.

İletişim Formu

Email : murekkep@murekkep.org