Acer Dört Çekirdekli Ucuz Tablet PC Üretmeyi Planlıyor

Mobil
Acer Dört Çekirdekli Ucuz Tablet PC Üretmeyi Planlıyor

Acer geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü Iconia B1 tablet bilgisayarıyla dünya pazarında oldukça pozitif bir ilgiyi üzerine toplamayı başardı. 7 inç ekrana sahip olan Acer Iconia B1, iPad mini ve Nexus 7 gibi güçlü rakiplerle mücadele etmek zorunda. Özellikle yurt dışında Nexus 7 gerçekten uygun fiyatlarla satışa sunulan ve düşük-orta fiyat kategorisinde listelenen bir tablet pc. Ülkemizde vergiler, distribütörlerin aşırı yüksek kâr marjları ile maalesef “ucuz” bir elektronik alet bile orta-üst gelire sahip insanlar tarafından alınabiliyor.

Konumuza dönersek Iconia B1 veya Acer tarafından üretilen bir diğer 7 inçlik tablet modeli Acer Iconia Tab A110, Nexus 7 ile sağlam bir rekabeti kaldıramamış olsa da Acer yöneticileri 2013 yılında bir adım daha atmayı düşündüklerini açıkladılar. Acer CEO’su Linxian Lang’ın China Times’a yaptığı açıklamaya göre Acer etiketini taşıyan 8 ve 10inç boyutlu ucuz tablet pc modelleriyle 2013 yılında tanışcağız. 150-175 euro gibi uygun fiyat etiketleri taşıması beklenen bu yeni tabletler kesinlikle pahalı değil. Özellikle bazı markaların ürettiği tablet bilgisayar fiyatları tavan yapmışken bu rakamlar son derece düşük sayılır. Hem de bu Android tabletlerin dört-çekirdekli işlemciler ile geleceği düşünüldüğünde fiyatın düşüklüğü daha da dikkat çekiyor.

ucuz-tablet-pc-acer

Pekala, 2013 yılında Acer ucuz tablet pc pazarını ele geçirmeyi planlıyor bundan eminiz. Olaylara uzaktan baktığımızda bunun kötü bir fikir olmadığını anlamak güç değil. Apple ve Samsung tablet pc modelleri ile genelde üst sınıf müşterileri, üst sınıf donanım kullanmak isteyenleri hedefliyor. Pazarda orta sınıf tablet alacak o kadar çok müşteri varken kimsenin buraya yönelmemesi zaten büyük bir gariplikti. Şimdi Acer boşluğu görmüş ve dört çekirdekli işlemciye sahip ucuz tablet bilgisayar modelleriyle hem performans hem de düşük fiyat arayan müşterileri ele geçirmeyi hedefliyor.

Şirketin SEO’su Lang, China Times’a yaptığı açıklamada beklentisel satış rakamlarını da belirtmiş. Acer 2013 yılında 200 milyon tablet satmayı bekliyor. Bu toplam rakamın 80 milyon adeti pahalı, üst donanım ve fiyata sahip lüks aletlerden oluşacak. Kalan 120 milyon tablet pc ise direkt olarak orta sınıf müşterileri hedefliyor. Bakalım Acer Iconia B1 ile attığı adımın arkasını getirebilirse işler çok değişik bir hal alabilir.

comments powered by Disqus