Acer İki Yeni Windows 8 Tableti Tanıttı W7 ve W5

Mobil
Acer İki Yeni Windows 8 Tableti Tanıttı W7 ve W5

Tayvanlı teknoloji üreticisi Acer yepyeni Windows 8 yüklü tablet bilgisayarlarını dün tanıttı. Aslında tablet-hibrid bilgisayar desek daha doğru bir tanım olur. Bu iki tablet W7 ve W5 bugüne kadar Acer’in muhtemelen en dikkat çekici ürünleri arasında yer alır.

Iconia W7 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Acer tarafından üretile en güçlü tablet modeli olan Acer Iconia W7’nin ABD Satış Fiyatı 999$ olarak açıklandı. Iconia W7’nin teknik özellikleri hakkında konuşacak olursak 11.6 inç Full HD çözünürlüklü, 10 noktaya kadar dokunmayı algılayan bir ekrana sahip. Bu ekranı Intel Core i3 1.8Ghz dual-core işlemci güçlendiriyor. 64GB SSD hafızaya, 4GB RAM ve WiFi, Bluetooth 4.0’a da sahip.

 Acer-Iconia-W7

Iconia W5 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Iconia W5 Acer’in orta sınıf tableti ve ABD fiyatı 599$, büyük kardeşi W7’den 400 dolar daha düşük. Acer W5 tablet pc’yi özel kılan ise firmanın klavyeden ayrılabilen dokunmatik ekrana sahip tablet-hibrit bilgisayarı olması. 10.1 inç ekran boyutu son derece yeterli olmasına rağmen HD çözünürlüğe sahip olmaması çok hoş değil. Zaten Iconia W7’den neredeyse tek farkı bu. İçeride kullanılan, tablete güç veren tüm parçalar hemen hemen aynı. Yalnız W5’te maksimum 32GB hafıza kullanabiliyorsunuz. micrSD ve microHDMI portları da güzel ayrıntılar fakat Iconia W5’in en iyi özelliği 18 saatlik batarya ömrü.

Acer-Iconia-W5-1

Windows 8 yüklü 7 inç tablet yarışına Iconia Tab A110 ile dahil olan Acer, tablet pc pazarında da varlığını güçlü bir şekilde göstermeyi hedefliyor.

comments powered by Disqus