Intel Platformuyla Çalışan Acer Liquid C1 Özellikleri Ortaya Çıktı

Mobil
Intel Platformuyla Çalışan Acer Liquid C1 Özellikleri Ortaya Çıktı

Akıllı telefon ve mobil cihaz dünyasında işlemci üreten birkaç büyük firma var. Intel de bu pazardan kendine pay edinmeye çalışan bir firma. Fakat burada güç elde etmek istiyorsa yapması gereken çok şey var. Intel yetkilileri de bunun farkında olmalı ki Acer Liquid C1 gibi başarılı telefonlar hayat buluyor.

CES 2013 esnasındaki sunumunda Intel yetkilileri tarafından Intel Lexington platformuyla çalışan bir akıllı telefon tanıtılmıştı. Tanıtılan telefon hakkında bir sürü spekülasyonun ardından bugün o telefonun Acer Liquid C1 olduğu öğrenildi.

Acer Liquid C1 Özellikleri

Acer Liquid C1 1.2GHz Atom Z2420 işlemciden gücünü alıyor. 4.3 inç boyutlu ekrana sahip akıllı telefon Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile çalışıyor. 8 Megapiksel kamera, 3G HSPA+ bağlantı özelliği ve 3G konuşmada 9 saatlik batarya ömrüne sahip. Tayland’da 335$ gibi nispeten uygun bir fiyatla satışa çıkacak olan akıllı telefon ardından diğer Asya ülkelerinde satışa çıkacak.

Acer-liquid-c1

Acer Liquid C1’in diğer ülkelerde satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda çeşitli tahminler bulunsa da LTE desteğinin olmaması, 4G teknolojisinin büyük bir hızla geliştiği Avrupa ve Amerika pazarında rekabet edemeyeceğini bu yüzden de yalnızca belirli ülkelerde satılacağını gösteriyor.

comments powered by Disqus