Alan Adı Yenileme

Sosyal
Alan Adı Yenileme

Zaman hızla akıp gidiyor. Hele ki internette bu süreç daha da çabuk işliyor. Kullanım süresi dolmadan en uygun fiyatlara alan adı yenilemek niyetindeyseniz aşağıdaki yolları takip ederek bu konuda temel bir fikre sahip olabilirsiniz.

1. Toplu Yenileme:

Pek çok kayıt sitesi toplu yenilemeye karşılığında  indirimler sunar. Bunu muhakkak göz önünde bulundurarak karar verin.

**2. Transfer Fiyatları: **

Pek çok düşük maliyetli kayıt sitesi, alan adlarını onlara transfer etmeniz karşılığında size büyük indirimler sunar. Transfer etme bir yıllık ek kayıt da içerir, haliyle alan adı satın alımındaki en etkili tasarruf yöntemlerinden birisidir bu. Hatta pek çok kayıt sitesi, şirketinizi kazanmaya çalışmak için zararına transferler bile teklif edecektir.

indirim-kuponlari

3. Kupon Kodları :

GoDaddy, yenileme kodları yeni kayıt kodları kadar çok olmasa da, kupon kodları sunma konusunda en iyi bilinen sitelerden birisi. Öyle ki forumlarda, bloglarda birçok yerde bu kodlara rast gelebilirsiniz. Ancak bunların çoğunluğu genelde güncel değildir; aramaları ön filtreleme yapan indirimkodlarim.com gibi kupon platformlarında yaparsanız ihtiyaç duyduğunuz kuponlarına ulaşma olasılığınız biraz daha artar (bkz: Godaddy indirim kuponu). Ancak siz yine de fazla ümit bağlamayın bu kuponlara.

**4. Yüksek Hacimli Hesaplar: **

Kupon kodu arayarak vakit harcamak yerine, alan adınızı kaydeden şirketin onlarda belirli bir alan adı sayısı tutmanız karşılığında indirim sunup sunmadığını kontrol edin. Moniker birden çok fiyat seviyesi ile bilinen şirketlerden birisi. Eğer GoDaddy’yi seviyorsanız, hesabınızda 300 veya daha çok alan adı tutmayı deneyebilirsiniz. Bu sizi üst düzey bir hesap yöneticisi olarak gösterir. Diğer bir ifadeyle ek bir ücret ödemeden pek çok yan özellikler verir ve kişisel hizmetler almanızı sağlar. Böylelikle kupon kodları ile uğraşmak zorunda kalmadan günlük kullanım fiyatını olabilecek en düşük seviyeye çekmiş olursunuz.

**5. Ekstraları unutmayın: **

Alan adlarınızı kayıt şirketinde tutmanın toplam maliyetini iyi hesaplayın. Bazıları kaydolmak için düşük fiyatlar sunarken, daha fazla gizlilik için daha çok para isterler. Daha ucuz eklentiler ve daha iyi bir hizmet için biraz daha yüksek bir fiyat ödemeyi tercih etmeniz daha mantıklı olabilir.

alan-adi-yenileme
comments powered by Disqus