Alcatel One Touch Idol X Özellikleri

Mobil
Alcatel One Touch Idol X Özellikleri

Alcatel, üst seviye akıllı telefonu, 1080p çözünürlükte sunduğu 5-inçlik Alcatel One Touch Idol X modelini MWC 2013 etkinliğinde tanıtmıştı. Tabletimsi telefonlar olarak nitelendirdiğimiz phablet kategorisine giren geniş ekranı ve akıllı telefon özelliğiyle Alcatel One Touch Idol X, en iyi phabletler arasında yerini almış oldu.

Üst seviye bir telefonun özelliklerine sahip olarak sunulan Alcatel’in One Touch Idol X phablet modeli, 5-inç büyüklüğünde ve 1920 x 1080 piksel Full HD çözünürlüğünde ekrana sahip olarak geliyor. Dokunmatik kapasitif bir ekrana sahip olan Alcatel’in One Touch Idol X modeli, Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi yüklü olarak geliyor.

Alcatel One Touch Idol X tablet telefon melezi phablet model dört çekirdekli 1.2 Ghz hızında işlemci ile çalışıyor ve 16GB dahili depolama ile sunuluyor. microSD hafıza kartlarıyla depolama alanı artırılabilen phablet modelin 13 megapiksel arka kamera ile duyurulmasına karşı bazı ülkelerde 8 megapiksel arka kamerayla satışa sunulacağı belirtilmiş. One Touch Idol X arka kamerası full hd video kaydedebiliyor.

alcatel-one-touch-idol-x

Alcatel One Touch Idol X phablet modelinin büyük ekranına ve özelliklerini çok da desteklediğini söyleyemeyeceğimiz 2000 mAH pil desteği var. Sadece 7.1mm kalınlığındaki Alcatel’in bu üst seviye akıllı telefonu, yani phablet modeli Temmuz ayında satışa sunulacakmış.

comments powered by Disqus