Android 4.1 ve 4.2 Jelly Bean Mobil Cihazlara Adobe Flash Player Yüklemek

Mobil
Android 4.1 ve 4.2 Jelly Bean Mobil Cihazlara Adobe Flash Player Yüklemek

Adobe Flash Player hikayesini hemen hemen her akıllı telefon kullanıcısı bilir. Android’in iOS işletim sistemi ya da bir başka deyişle Android mobil cihazların iPhone cihazlara karşı söylemlerinden birisi de belirli bir süredir Android işletim sisteminde flash desteği olduğu şeklindeydi. Android işletim sistemi için Adobe’un Android 4.1 ve üzerine artık flash desteği sağlamayacağını açıklaması ve mobil tarayıcılarda açık alternatif olarak HTML5 destekleyeceğini söylemesiyle beraber Android cephesinde de Adobe Flash Player yüklemek ve flash siteleri açmak konusunda kullanıcı tarafında arayışlar oluşmaya başladı.

Bugün size basit bir şekilde eğer kullandığınız Android cihazınızda işletim sistemi olarak Android 4.1 veya Android 4.2 Jelly Bean kullanmaya başladıysanız nasıl Adobe Flash Player yükleyebileceğinizi ve kullandığınız mobil cihazda nasıl flash siteleri açabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Özellikle Android 4.1 Jelly Bean güncellemesini almaya başlamış Samsung Galaxy SIII, Htc One X ile Google tarafından direkt olarak Android 4.1 ile sunulan Nexus 7 tablet pc ve Android 4.2 işletim sistemli nexuslar Nexus 4 ve Nexus 10 kullanıcıları ve mobil cihazlarına Android 4.1 güncellemesi yapmaya hazırlananlar için yararlı olduğunu düşündüğümüz Adobe Flash Player yüklemesine geçelim.

Android 4.1 ve 4.2 Jelly Bean Adobe Flash Player Yüklemek

Android camiasının bitmek bilmeyen alternatiflerinden birisini de Adobe Flash Player kurulumunda görebiliyoruz. Üçüncü parti bir apk dosyası ile basitçe kurulumu yapıp mobil cihazınıza flash desteğini sağlayabiliyorsunuz.

Kurulum Aşaması :

  1. En son Adobe Flash Player sürümünü içeren APK dosyasının XDA Developers forumundan indirilmesi ve kullandığınız Android 4.1 Jelly Bean mobil cihazınıza yüklenmesi.
  2. Şu an Google Play Store üzerinde hala Adobe Flash Player destekleyen bir tarayıcıyı Android 4.1 sistemli cihazınıza kurmak. Bizim tavsiyemiz elbette Mozilla Firefox olacak.

İzlenmesi Gereken Adımlar :

  1. Önce Android 4.1 Jelly Bean cihazınızda Ayarlar > Güvenlik bölümüne gidin ve “Bilinmeyen Kaynaklar” kısmına çentik koyarak dışarıdan üçüncü parti APK dosya kurulumunu etkinleştirin.
  2. Yukarıda linkini verdiğimiz adresten Adobe Flash Player APK dosyasını indirin ve indirdiğiniz konuma gidin.
  3. Basitçe APK dosyasına dokunun ve cihazınıza Adobe Flash Player kurulumunu gerçekleştirin.
  4. Mozilla Firefox yüklediyseniz ve açık durumdaysa kapatıp tekrar açın.
  5. Tebrikler Android 4.1 Jelly Bean ile Adobe Flash Player çalıştırdınız!

Ek olarak Google’ın yeni Android işletim sistemi Android 4.2’nin özelliklerine göz atmak isteyebilirsiniz.

comments powered by Disqus