Android 4.2 SDK İndirmeye Açıldı

Mobil
Android 4.2 SDK İndirmeye Açıldı

Android Team her sürümde olduğu gibi Android 4.2 için de bir SDK sürümü hazırladı ve bugün tamamlayıp internette indirmeye açtılar. SDK (Yazılım Geliştirici Kiti) gibi bir anlamla çevrilebilir. Yani Google Play üzerinde gördüğümüz tüm o mobil uygulamaların geliştirildiği dosyaları içeren pakettir.

Android_4.2_jelly_bean_SDK

Android Team tarafından açıklanan ilk özellikler şöyle;

Performans

  • Partnerlerimizle çalışarak bir mobil cihazda ilk defa Nexus 10’da Renderscript hesaplamasını direkt olarak GPU üzerinde yaptık.

Kullanıcı Hedefli Yeni Araçlar

  • Android 4.2 kullanıcıları SDK paketi ile interaktif kilit ekranı widget’ları ekleyebilecekler. Örneğin kilit ekranından ulaşabileceğiniz favori mobil uygulamalarınız ve içerikleriniz olacak Küçük bir güncelleme ile herhangi bir mobil uygulama widget’ını kilit ekranında çalışmak üzere atayabilirsiniz. Daydream interaktif ekran koruyucu modu ile cihazınız dock üzerinde iken ya da şarj olurken ekranı boş kalmayacak.

Yeni İnteraktif Eğlence Deneyimleri

  • Android 4.2 platformu harici ekran desteği ile geliyor. Android 4.2 yüklü mobil cihazınız farklı ekranlara farklı görüntüler gönderebilecek.

Uluslar Arası Kullanıcılar İçin Geliştirmeler

  • Arap alfabesi kullanan ülkelerde yerel uygulama oluşturmayı kolaylaştırmak için yerel RTL desteği Android 4.2 SDK ile geliyor. Bunun yanı sıra birçok alfabe sistemine daha destek veriliyor.

 Android 4.2 ile Gelen Güncellemeler »

comments powered by Disqus