Android 4.2 [Swype] Klavye Yüklemeye Açıldı

Mobil
Android 4.2 [Swype] Klavye Yüklemeye Açıldı

Dün Google tarafından tanıtılan yeni sürüm Android 4.2 ile bir çok kullanışlı mobil uygulamanın tabletinize veya akıllı telefonunuza geldiğinden bahsetmiştik. Bahsettiğimiz uygulamalardan ilki Swype gibi elinizi kaldırmadan yazmanızı sağlayacak klavye idi. Aslında birçoğunuzun bu sistemi Swype’tan tanıdığınızı ve hatırladığınızı biliyorum anca Google işi bir adım öteye götürmeyi başarmış. Sorun şu ki klavye uygulaması Android 4.2 ile geliyor ve tahmin ettiğiniz gibi şu anda Android 4.2 kullanan yok. Yeni şeyleri denemek ve herkesten önce kullanmak hoşunuza gidiyorsa bu yeni klavye sistemini aslında mevcut mobil cihazınızda kullanabilirsiniz.

android-4.2-klavye

1nci Yol: Eğer cihazınız root edilmediyse fakat standart Android klavyesi cihazınızda bulunuyorsa (aktif ya da pasif olması önemli değil) basitçe .APK uzantılı dosyayı indirip yüklüyorsunuz. Bunu yapabilmeniz için cihazınıza bilinmeyen kaynaklardan yükleme yapma izni vermeniz gerekiyor. Eğer işlem başarısız olursa karşılaşacağınız en kötü durum yalnızca uygulamanın yüklenmemesi. Sonra hayatınıza eski Android klavyesiyle hayatınıza devam edersiniz. Maalesef Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve üzeri sürümde işletim sisteminiz yoksa cihazınıza bu klavyeyi yükleyemeyeceksiniz.

İNDİR – Android 4.2 Keyboard APK

2nci Yol: ilk yolla cihazınıza klavyeyi yükleyemediyseniz cihazınızı flash ile yüklemeniz gerekecek. Bunun için de Root edilmiş bir cihaza ihtiyacınız var. Eğer hakimiyet sağlayacak kadar bilginiz yoksa bu yolu tavsiye etmeyiz. Eğer yüklemek ve denemek istiyorsanız aşağıdaki linkten gerekli dosyalara ulaşabilirsiniz.

İNDİR– Android 4.2 Keyboard Flashable ZIP

Açıkçası biz daha bu iki yolu da denemedik. Fakat Android 4.2 gelmeden Swype benzeri sürekli yazma klavyeyi denemek istiyorum derseniz, kullanıcı deneyimlerinizi bekliyoruz.

comments powered by Disqus