Android Bildirim Ekranından Anında 4 günlük Hava Tahminine Ulaşın

Mobil
Android Bildirim Ekranından Anında 4 günlük Hava Tahminine Ulaşın

Akıllı telefon ve tablet bilgisayarların hayatımıza yerleştiği günümüzde mobil uygulama olarak oldukça fazla sayıda hava durumu uygulaması vardır. Hava durumunu ve havanın nasıl olduğunu merak ettiğimizde akıllı telefonumuzdaki hava durumu uygulamasına bakarak anlık hava durumu bilgisini ya da haftalık veya 10 günlük hava tahminini öğrenebiliriz.

Android 4.2{.broken_link} ile beraber gelişen ve yenilenen Android bildirim ekranı hem push notifications olarak bilinen anında bildirimleri alır, hem de kullandığımız uygulamaların aktardığı haber vs.. gibi güncellemeleri yine bildirim olarak son kullanıcıya, bizlere yansıtır. Android bildirim ekranını aşağı doğru kaydırdığınızda saydam ekran üzerinde birçok çeşitli bilgi görebilirsiniz. Artık Notification Weather uygulamasıyla Android bildirim ekranından 4 günlük hava tahminine ulaşmanız mümkün.

Android 4.1 ve üzerini destekleyen ve Google Play üzerinden indirebileceğiniz hava durumu ve tahmini uygulaması sayesinde Android ekranınızda üst kısımdaki bildirim çubuğunu basitçe aşağı doğru çekmeniz yeterli olmaktadır. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi 4 günlük hava tahminini anında Android bildirim ekranında görebilirsiniz.

Android Bildirim Ekranından 4 günlük Hava Tahminine Ulaşın

android-bildirim-hava-durumuandroid-bildirim-hava-durumu-01

Android bildirim ekranında 4 günlük hava tahminini istediğiniz bir konumu ekleyerek ya da GPS ile otomatik konumunuzu uygulamaya söyleyerek alabiliyorsunuz. Ücretsiz ve oldukça küçük boyutlu bir android hava durumu uygulaması olan Notification Weather, eğer Android ana ekranında widget olarak hava durumu bilgisi almayı sevmiyorsanız tercih edebileceğiniz bir alternatif. Uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Google Play üzerinde Android hava durumu uygulaması Notification Weather indirin.

comments powered by Disqus