Android Çoklu Görev Uygulaması Sidebar [Multitasking]

Mobil
Android Çoklu Görev Uygulaması Sidebar [Multitasking]

Android için multitasking olarak bilinen çoklu görev yani uygulamalar arasında geçiş için kullandığınız android akıllı telefon üzerinde en sağda bulunan yazılım butonunu kullanabilir ve açılan pencereler arasından son kullandığınız uygulamalara geçiş yapabilirsiniz. Tabi Android’in temelinde yatan bu çoklu görev yönetme fonksiyonu çeşitli android uygulamaları sayesinde zenginleştirilebiliyor ve daha kolay kullanım için yönetilebiliyor.

Android üzerinde çoklu görevleri yönetmek için çeşitli uygulamalar Google Play’de mevcut. Android cihazınızda çoklu görevleri yönetebileceğiniz bir uygulama olarak size daha önce Swapps multitasking uygulamasını{.broken_link} tanıtmıştık. Hatta android telefonlara Ubuntu stili yansıtabileceğiniz Unity Launcher{.broken_link} uygulaması da android ana ekranı üzerinde çoklu görevleri yönetebileceğiniz fonksiyonlar sunuyordu.

Android akıllı telefonlarda çoklu görevleri yönetebileceğiniz bir başka ücretsiz multitasking uygulaması Sidebar’dan bahsedeceğiz. Sidebar android uygulaması ile popüler ve çok kullandığınız android uygulamalarını Sidebar üzerine ekleyebilirsiniz. Android ana ekranı{.broken_link} üzerinde ekranı parmağınızla hafifçe kaydırarak ortaya çıkarabileceğiniz Sidebar uygulaması sayesinde sizin için popüler ve sık kullanılan uygulamalara anında erişebilirsiniz.

Sidebar

 

Android çoklu görev uygulaması Sidebar varsayılan olarak tüm uygulamaları listelemiyor. Uygulamanın ana ekranındaki pozisyonunu, yükselik ve genişliği gibi konum değerlerini değiştirebiliyorsunuz.

  • Açılışta Başlangıç
  • Çubuğunun genişliğini ve donukluk ayarlanması
  • Renk düzeni ve konumunun ayarlanması
  • Animasyonları Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma
  • Kaydırma hassasiyetini ayarlama
  • Titreşimi Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma

Ücretsiz versiyon Sidebar Lite ile belirli bir sayıya kadar yani 8 adet uygulama çekmeceye eklenebiliyor. Ancak uygulamanın sunduğu çoklu görev özelliği ve diğer detaylar ücretsiz versiyonda da sunuluyor. Tüm kısıtların kalktığı Sidebar Pro versiyonu ise $1.99 fiyattan Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Sidebar Lite | Sidebar Pro version

comments powered by Disqus