Android için En İyi 5 Email Uygulaması

Mobil
Android için En İyi 5 Email Uygulaması

Günümüz teknolojisinde akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar dijital hayatımıza yön vermeye devam ediyorlar. Özellikle hareket halindeyken yanımızda bilgisayar taşır gibi tüm verilerimize ulaşmak, emailleri kontrol etmek, internette surf yapmak ve elbette işlerimizi organize etmek için akıllı telefon ve tabletler oldukça yararlı ve efektif olmaktadırlar.

Tüm akıllı telefon işletim sistemlerine baktığımızda iOS, Android, Windows Phone ve BlackBerry üzerinde entegre bir şekilde email uygulaması geldiğini söyleyebiliriz. Android işletim sistemi üzerinde gelen email uygulaması oldukça kullanışlıdır. Ancak eğer iyi bir email kullanıcıysanız bazı durumlarda özellikler konusunda eksiklikler yaşayabilirsiniz.

Android akıllı telefon veya tablet bilgisayarınız için bir email uygulaması arıyorsanız, Google Play üzerindeki mobil uygulamalar arasından POP, IMAP ve Exchange server desteği sunan tam özellikli Android mail uygulamalarından 5 tanesini sizin için seçtik ve detaylandırmaya çalıştık. İşte Android için en iyi 5 email uygulaması.

Android için En İyi 5 Email Uygulaması

1. AquaMail

AquaMail popüler email servisleri olan Yahoo, Hotmail ve Gmail için otomatik kurulum seçeneği sunan bir Android mail uygulaması. Bunun yanısıra diğer email servislerine de destek veren AquaMail, standart internet eposta protokolleri olan IMAP, POP3 ve SMTP destekli geliyor. Kurumsal olarak eposta kullanım ihtiyacınızı destekleyen AquaMail android uygulaması, Lotus Notes ve Exchange gibi çözümleri destekliyor. Lite sürümü iki hesap bağlama ve eposta imzası olarak programın websitesine link veren promosyon imza kullanıyor.

aquamail

2. K-9 Mail

K-9 Mail android uygulaması ise açık kaynaklı ve arama özelliğine sahip bir email uygulaması olarak Google Play üzerinde yerini alıyor.  Çoklu klasör senkronizasyonu, IMAP push mail, imza ekleme, PGP şifreleme, SD karta mail kaydetme gibi seçenekler sunan K-9 Mail uygulaması, IMAP, POP3 ve WebDAV ile Exchange 2003/2007 desteği sunuyor.

k9-mail

3. MailDroid

MailDroid android email uygulaması, WebDAV, POP3 ve IMAP push mail desteği sunan ve Android ile gelen eposta uygulamasından oldukça farklı şekilde özellikler sunan bir uygulama. MailDroid uygulaması içerisinde yazı tipi boyutu, bildirim sesi, led rengi gibi belirli alanları özelleştirebiliyorsunuz. İmza desteği sunan uygulama içerisinde emaildaki ekleri SD kart üzerine kaydetmek ve indirmek için entegre gelen ya da herhangi yüklü başka bir dosya yöneticisi kullanılabilmektedir.

maildroid-android-uygulama

4. Enhanced Email

Enhanced Email özellikleri fazla ve hafif bir android mail uygulaması olarak birçok eposta hesabınızı tek yerden yönetebilmenizi sağlıyor. Standart bir şekilde arkadaşlarınıza, ailenize eposta atan biri bile olsanız, ya da kurumsal olarak takvim, rehber ve eposta senkronizasyonu için Exchange server bile kullansanız Enhanched email uygulaması basit bir şekilde size yardımcı oluyor. Bu uygulamanın diğer uygulamalardan farkı ise $9.99 fiyattan Google Play üzerinde ücretli olması gözüküyor.

enhanced-mail

5. Gmail

Eğer sadece Google’ın ücretsiz email servisi Gmail kullanıyorsanız o zaman Android üzerindeki en iyi seçenek yine Google’ın kendi Gmail uygulaması olacaktır. Android üzerinde Gmail uygulaması sayesinde anında bildirimler, online ve offline okuma ve yanıtlama imkanı, epostaları hızlıca bulma ve arama seçeneklerine sahip oluyorsunuz. Bunun yanısıra Gmail uygulaması birden fazla hesabı bağlayıp kontrol etmenizi sağlıyor.

gmail
comments powered by Disqus