Android için Google Reader

Mobil

Google Reader, cep telefonları ve mobil cihazlar için web uygulaması olarak gayet güzel çalışıyor. Mobil Google Reader arayüzü küçük ekranda oldukça kullanışlı ve işlevsel olduğu için mobil uygulamaya entegre doğal bir sürüme çok fazla ihtiyaç duyulmamıştı. Google Reader mobil uygulama için gelen isteklerin çoğu offline (çevrimdışı) çalışabilmesine yönelikti.

Google, Google Reader için mobil web uygulamasını geliştirmek yerine Android’e özel Google Reader uygulaması geliştirdiğini açıkladı. Android üzerinde çalışan Google Reader uygulaması çoklu Google Reader hesabını destekliyor. Google Reader içerisindeki üyelikleri senkronize ederek offline okuma imkanı sunuyor. Bir diğer önemli özellik olan üye olunan rss feedler içerisinde arama yapma imkanı, mobil uygulaması haricinde sadece Android’e sağlanmış diyebiliriz.

Daha geniş dokunma alanı imkanı sunan Android için Google Reader, işletim sisteminin “gönder” komutuyla entegre bir şekilde çalışıyor. Aynı zamanda ayarlardan telefonun ses açma azaltma kısmı ile başlıklar arasında gezinme mümkün.

The Android Google Reader app is here!

comments powered by Disqus