Android için Top 5 Twitter Uygulaması

Mobil
Android için Top 5 Twitter Uygulaması

Android işletim sistemi üzerinde kullanılabilecek çok sayıda twitter uygulaması mevcut. Android için twitter uygulamaları arasında Twitter’ın kendi resmi uygulamasının oldukça verimli çalıştığını söyleyebiliriz. Twitter bildiğimiz üzere 140 karakterlik mesaj ile ileti göndermenizi sağlayan bir sosyal paylaşım platformu. Twitter ile takip ettiğiniz kişileri görüntülemeniz gerektiğinde ekran kullanımı, retweet etme ve direkt mesajlara erişim gibi durumlarda android yüklü mobil cihazınızın sağladığı görüntüyü en iyi şekilde kullanmak gerekiyor.

Bu noktada android için twitter uygulamalarının nasıl avantajlar sağladığı ve daha verimli twitter kullanımına olanak sağladığına bakabiliriz. Android market üzerinde bulabileceğiniz twitter uygulamaları içerisinden android işletim sistemi için en iyi 5 twitter uygulamasını belirlemeye çalıştık.

Android için Top 5 Twitter Uygulaması

  1. Plume for Twitter{.broken_link} (Touiteur)

Daha önce Touiteur olarak bilinen twitter uygulaması, yeni ismi Plume ile android market içerisinde yerini aldı. Ekran kullanımı en iyi twitter uygulaması diyebileceğimiz Plume, küçük ekranı maksimum noktada kullanmaya çalışıyor. Twitter kullanımına ilişkin küçük ikonların yerleşimi, tweetleri takip ederken gönderilmiş tweetler içerisindeki kısa linklerin farklı renklerle ifade edilmesi gibi detaylarla kolay kullanım imkanı sağlıyor. Herhangi bir tweet üzerine bir kere tıkladığınızda hemen altında hızlı münü açarak anında mesajlaşmayı ve tweet eden kişi hakkında profil detaylarına ulaşabiliyorsunuz. Android market üzerinden ücretsiz yüklenebilen Plume twitter uygulamasının reklam olmayan versiyonu için premium versiyonu satın almanız gerekiyor.

  1. Twicca

Twicca henüz beta aşamasında olan bir diğer android için twitter uygulaması. Url kısaltma, coğrafi etiketleme, retweet, renkli linkler ve etiketler gibi çeşitli özelliklere sahip twicca, twitter uygulaması olarak ekran kullanımını plume kadar iyi yapamasa da sunduğu özelliklerin fazlalığı ile dikkat çekiyor. Herhangi bir tweet üzerine basılı tutunca pop up menü açarak hızlı yanıtlama ve çabukluk sağlamaya çalışan Twicca, android market üzerinden indirilebilir bir diğer ücretsiz twitter uygulamasıdır.

  1. Seesmic

Seesmic twitter için web ve masaüstü üzerinden kullanılabilen güzel uygulamalara sahip. Android için seesmic twitter erişimini kolaylaştırmak için düşünülmüş bir twitter uygulaması. Android işletim sistemi içerisinde seesmic twitter uygulaması özellikle plume gibi ekran kullanımını ön plana çıkarıyor. Çoklu twitter hesabı destekleyen Seesmic üzerinden fotoğraf, video ve konum paylaşımı yapılabiliyor. Tweet listelemesi gayet kullanışlı ve güzel olan Seesmic twitter uygulaması, android market üzerinden ücretsiz indirilebilir.

  1. Twidroyd

Twidroid olarak da bilinen twidroyd, resmi twitter uygulamasına oldukça benzeyen bir yapıya sahip. Android ekranında geniş bir şekilde kullanan twidroyd genelde birçok android yüklü cihazda kurulu geliyor. Ücretsiz versiyonu android marketten indirilebilen Twidroyd, premium kullanım için 3.99$ bir ücrete sahip. Ücretli versiyonla gelen özellikler arasında zaten seesmic ile gördüğümüz çoklu twitter hesabı kullanabilme ve android masaüstü için üç bileşen ekleme bulunuyor.

  1. Twitter for Android

Twitter tarafından Android için yapılmış resmi twitter uygulamasıdır. Mobil cihazlarda gayet rahat çalışan android için twitter uygulaması, fotoğraf yükleme, tweetleri takip etme gibi belirli twitter görevlerini kolayca yerine getiriyor. Android işletim sistemine iyi entegre olan resmi twitter uygulaması android market üzerinden ücretsiz indirilip, kullanılabilir.

Android için top 5 twitter uygulaması olarak aktardığımız bu uygulamalar ile gelen android masaüstü bileşenlerinin kullanılmasını pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü devamlı update olan bir yapıya sahip twitter sosyal paylaşım platformu, mobil cihazınız stand-by konumunda olsa bile pil sürenizi oldukça aşağı çekecektir. Android için top 5 twitter uygulaması olarak adlandırsak bile kullanım açısından yararlı gördüğünüz ve android market içerisinde popüler olmuş başka twitter uygulamaları olabilir. Arzu ederseniz yorumlarınızda android cihazınızda severek kullandığınız twitter uygulamalarını paylaşabilirsiniz.

comments powered by Disqus