Android Root Etmeden Yedek Alma Yöntemi

Mobil
Android Root Etmeden Yedek Alma Yöntemi

Aynı masaüstü bilgisayarlarımıza yaptığımız gibi, Android akıllı telefonların da arada sırada yedeğini almak isteriz. Sonuçta ne olacağı bilinmez içindeki tüm verileri, bilgilerimizi, ayarlarımızı olduğu gibi saklamak bize zamandan kazandıracaktır. Fakat biraz araştırdığınızda “tam yedekleme” yapabilmek için çoğu uygulamanın cihazınızı “root etmenizi” istediğini göreceksiniz. Normal bir kullanıcı için bu işlemler son derece karışık ve yapması riskli olacaktır.

Bu riski almadan yedekleme yapabilmek için en uygun yöntem Simple ADB Backup kullanmaktır. Bu tamamıyla ücretsiz uygulamanın hem kullanımı kolay hem de arayüzü basit.

Önce dosyayı indirip bilgisayarınıza çıkarın. SAB_Windows.exe dosyasını bilgisayarınızdan çıkarın ve size en uygun yedekleme seçeneğini işaretleyin. Unutmadan belirtelim akıllı telefonunuzda USB Debugging – USB Hata Düzeltme seçeneğinin açık olması gerekiyor. Yalnız şöyle can sıkıcı birkaç durum var;

 

Uygulama tüm Android akıllı telefonlarla uyumlu değil. XDA Forum{.broken_link}’da belirtilene göre uygulama şu an için bazı bug’lar içeriyor. Telefonunuza zarar verecek kadar büyük hatalar olmasa da can sıkabilir. Uyumsuz telefonlar hakkında bir liste yok. Bilinenler HTC One serisi ve 2011 üretimi birçok SONY akıllı telefon modelinin çalışmadığı. Nexus 4 üzerinde sorunsuz çalıştığı söylenmiş.

Android 4.0 ve üzeri işletim sistemlerine uygun

Yedekler yalnızca aynı akıllı telefona geri yüklenebiliyor

Simple ADB Backup{.broken_link} buradan indirebilirsiniz.

comments powered by Disqus