Android Tablet PC ve Telefonlar için Flash 10.2

Mobil

Adobe sonunda android işletim sistemi için flash player 10.2’yi duyurdu. Android tabanlı telefonlar için geçerli olan flash 10.2 duyurusu aynı zamanda Android 3.0.1 Honeycomb tablet pcler içinde kullanılabiliyor.

Apple tarafında flash desteği ipad ve iphone için problem olmaya devam ederken Adobe tarafından duyurulan flash player 10.2 desteği ile Android işletim sistemi ile çalışan telefon ve tablet pcler aynı masaüstü flash uygulamaları gibi web üzerinde de geçerli desteğe sahip oldular.

Aynı masaüstünde yüklü şekilde çalışan flash player 10.2 ile web üzerinde flash içerikli siteler nasıl dizayn edildiyse o şekilde android işletim sistemli telefon ve tablet pclerde çalışıyor durumda olacak.

Android 2.2 ve Android 2.3 Gingerbread için Flash 10.2 genel olarak üretim ortamı sürümü olarak duyurulsa da Android 3.0 Honeycomb tablet pc için beta denilebilecek durumda. Birkaç hafta içerisinde Adobe flash 10.2 için GA versiyonu yayınlayarak Android 3.0 için donanım hızlandırıcıları aktif konuma getiren video desteği sağlamış olacak.

Android 2.2 froyo, 2.3 gingerbread ve 3.0.1 honeycomb için Flash 10.2 android market üzerinden indirilebilir.

comments powered by Disqus