Android Telefonunuzdaki Fotoğraf ve Videoları Google Drive ile Otomatik Senkronize Edin

Mobil
Android Telefonunuzdaki Fotoğraf ve Videoları Google Drive ile Otomatik Senkronize Edin

Android telefonunuzdaki fotoğrafları bulut depolama için Google Drive’ın kendi uygulaması sayesinde otomatik bir şekilde hesabınıza upload edebiliyorsunuz. Fakat Google Drive uygulamasının arayüzünün çok kullanışlı olmamasından dolayı fotoğrafları karşıya yüklemek bazen sıkıntı verebiliyor. Bu durumda eğer android akıllı telefonunuzdaki fotoğraf ve videoları Google Drive hesabına yüklemek ve senkronize etmek için basit bir çözüm yolu arıyorsanız, ücretsiz bir uygulama olan GDriveSync android uygulamasını deneyebilirsiniz.

GDriveSync oldukça kullanışlı ve hafif bir uygulama olarak fotoğraf ve videolarınızın sürekli olarak Google Drive bulut depolama sistemiyle senkronize olmasını sağlıyor. Kullanışlı arayüzü sayesinde akıllı telefonunuzun SD kartında yer alan klasörlerden senkronize olmasını istediklerinizi seçebiliyorsunuz. Ardından Google Drive üzerinde hangi klasör ile senkronize edileceğini belirtmeniz yeterli.

gdrivesyncgdrivesync-01

Android uygulaması GDriveSync ile sadece Wi-Fi ya da veri bağlantı şeklini seçerek senkronizasyonu ayarlayabiliyorsunuz. İsterseniz arka planda otomatik ya da sadece siz istediğizde çalışacak şekilde senkronizasyonu belirlemekte mümkün. 10dk da bir ve 24 saatte bir aralığında senkronizasyon yapılabiliyor.

Android uygulaması GDriveSync sadece Google Drive desteği verdiğinden tek taraflı bir senkronizasayon söz konusu. Bu uygulamayı fotoğraf ve videoların Google Drive üzerinde saklanmasının yanısıra, akıllı telefonunuzdaki verileri Google Drive’a yedeklemek üzere de kullanabilirsiniz.

Android uygulaması GDriveSync Özellikleri

  • Manuel ve otomatik senkronizasyon
  • Sadece Wi-Fi bağlı iken yükleme seçeneği
  • Çoklu klasör gönderme seçeneği
  • Basit kullanıcı arayüzü

Eğer android telefonunuzdaki fotoğraf ve video ları Google Drive ile senkronize ediyorsanız, diğer tüm verilerinizi de yedekleyebileceğiniz gayet kullanışlı bu uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Google Play’de Android Uygulamaları – GDriveSync

comments powered by Disqus