Android ve iPhone için Twitter Uygulaması Güncellendi

Mobil
Android ve iPhone için Twitter Uygulaması Güncellendi

Twitter uygulaması hem Android hem de iPhone platformları için güncellendir. Twitter blog üzerinden yapılan duyuruya göre hem android işletim sistemi hem de ios üzerinde çalışan mobil twitter uygulaması için yeni özellikler ve iyileştirmeler eklenmiş gibi gözüküyor.

Hem Android hem de iPhone için ortak olarak yeni tweet çevirme kısayolları eklendi. Böylelikle android veya iphone twitter uygulamasında ana ekrandayken bir tweet üzerine gelip parmağınızla dokunmatik ekranı sağa kaydırdığınızda ilgili tweete cevap verme, retweet etme, favorilere ekleme, paylaşma ve tweet atan kişinin twitter profilini görüntülemek için kısayol düğmelerini görebiliyor olacağız. Tabi bunu ana ekranda mevcut twitter akışını kaybetmeden anında kaydırarak görebileceğiz.

iPhone için olan twitter uygulamasına ek olarak bir tweetin metnini kopyala ve yapıştır desteği gelirken, direkt mesajlaşma arayüzünün yeniden tasarlandığı bilgisi veriliyor. Buna ek olarak yazı tipi boyutları artık kullanıcı tarafından değiştirilebiliyor.

Android için twitter uygulamasının ise en önemli gelişmesi Android 4.0 ICS{.broken_link} için optimizasyonun tam olarak yapılması ile performansı daha iyi bir twitter uygulaması haline getirilmiş. Yine Android Rom kullanarak çalışan cihazlar Amazon Kindle Fire ve Barnes & Noble Nook Color ve Nook Tablet için destek gelirken, güncellenmiş twitter uygulaması bu cihazların uygulama mağazalarından artık indirilebilecek.

comments powered by Disqus