Android ve Maemo için Firefox 4 Beta

Mobil

Android ve Maebo için Firefox 4 Beta duyuruldu. Android işletim sistemi için firefox 4 beta internet tarayıcısını android market üzerinden ya da android mobil cihazınız ile bir tarayıcı açıp mozilla firefox mobil web sitesinden “android için indir” ücretsiz beta sürüm linkine tıklayarak edinebilirsiniz. Android market üzerinden arama yapacaklar “Mozilla Firefox” şelinde arama yapıp market üzerindeki Firefox 4 Beta sürüme erişebilirler. Eğer hali hazırda android işletim sistemi olan mobil cihazınızda yüklü bir firefox sürümü varsa android market aracılığıyla kurulum yapmadan önce mevcut firefoxu kaldırmanız tavsiye ediliyor.

Android için Firefox 4 Beta sürüm notlarına buradan bakabilirsiniz. Kısaca değinmek gerekirse artık Firefox 4 Beta ile internet sitelerini daha sonra okumak için pdf formatında kaydedebileceksiniz. Eklentilere erişimin kolaylaştırıldığı sürümde her zaman olduğu gibi mobil ortamda telefon üzerinde kullanılan bir tarayıcı gözüyle bakılıp daha az klavye kullanımı gerektirecek şekilde düzenlemeler mevcut.

Android için Firefox 4 Beta artık awesome bar olarak bildiğimiz adres çubuğunda kopyala yapıştır özelliğini destekliyor. Böylelikle android mobil cihazınızda adres çubuğuna kopyaladığınız bir metni ya da URL adresini yapıştırabiliyorsunuz.

comments powered by Disqus