Angry Birds Space Duyuruldu

Mobil
Angry Birds Space Duyuruldu

En popüler mobil oyun olan Angry Birds, Rovio firması tarafından üretilen ve neredeyse tüm platformlarda çalışan bir oyun haline gelip fenomen oldu. Önce iPhone için App Store’da büyük başarı yakalayan ve indirme rekorları kıran Angry Birds oyunu, daha sonra Android ve tüm mobil platformlarda yerini aldı. Chrome Web Store üzerinden online oynanabilen Angry Birds oyunu{.broken_link} son olarak Angry Birds Facebook oyunu{.broken_link} olarak popüler sosyal ağ içerisinde de yerini almıştı.

Sevilen Angry Birds oyunu için herhalde dokunmatik ekranlı mobil ve tablet pcler üzerinde tarih yazmış bir oyun diyebiliriz. Angry Birds oyununun bu kadar ilgi çekmesini sağlayan unsurlar içerisinde birçok neden sayabiliriz. Grafik arayüz tasarımı, kuşların ve domuzların şekilleri ile her level için hazırlanan düzenekler ve zorluk derecesinin artarak gitmesi, Angry Birds oyununun bağımlılık yaratmasını sağlayan nedenlerin başında geliyor.

Angry Birds Space 22 Mart 2012 tarihinde Rovio firması tarafından resmi olarak duyuruldu ve indirmeye sunuldu. Rovio firmasının Angry Birds Space oyunu için yaptığı duyuruya göre yeni Angry Birds farklı bir oynama tecrübesi sunarak yukarıdaki hemen hemen tüm mobil ve pc platformlarında yerini alıyor olacak. Buna göre Angry Birds Space, Anroid işletim sistemi içeren cihazların yanısıra, iOS işletim sistemi kullanan iPhone,iPod Touch ve iPad gibi Apple cihazlarında oynanabilecek ve mobil sürüm hazır durumda. Bilgisayar ortamında Angry Birds Space oynayabilmek için PC ve Mac sürümleri de hazır.

Angry Birds Space oyunu yeni iPad{.broken_link} üzerinde de oynanabiliyor. Oyun yeni iPad için Retina destekli uygulamalar{.broken_link} arasına şimdiden girdi bile. Angry Birds Space 60 farklı level sunarken bizim kızgın kuşları uzayda yer çekimsiz ortamda domuzlara karşı mücadele ederken göreceğiz.

Angry Birds Space; iPhone ve iPod touch için 0.99$, iPad için 2.99$, Mac için 4.99$, Android için ücretsiz reklamlı sürüm veya 0.99$ reklamsız sürüm, Android tabletler için 2.99$, Amazon için 0.99$, PC için 5.95$ şeklinde bir fiyatlamayla son kullanıcıyla buluşuyor. Angry Birds Space oyununu Angry Birds Space Online Shop üzerinden temin edebilirsiniz.

Angry Birds Space Tanıtım Videoları

Uluslararası Uzay İstasyonu Nasa bilim adamı olan Don Pettit, Angry Birds Space oyununu oynamanın nasıl farklı olduğunu açıklıyor. Sıfır yer çekimi, yörünge sapanı ve uzaydaki çeşitli yerçekimi ve yörünge etkilerine bağlı olarak bu kuşlar ile oynamak değişik bir oyun tecrübesi sunuyor.

comments powered by Disqus