Apple 2012’de Hem iPad 3 Hem de iPad 4 Duyurusu Yapabilir

Mobil
Apple 2012’de Hem iPad 3 Hem de iPad 4 Duyurusu Yapabilir

Apple tarafından duyurulması beklenen 3. jenerasyon iPad modeli olacak iPad 3 Mart ya da Nisan 2012 gibi bekleniyordu. iPad 3 çıkış tarihi yaklaşıyor mu{.broken_link} beklentisini yaratan Asyalı firmalar ve genelde bu firmalardan gelen iddiaları toparlayıp sunan Digitimes, bu sefer Apple’ın 2012 yılı içerisinde 2 farklı iPad modeli ile table pc sektöründe olacağını öne sürdü.

Bu iddialara göre Apple öncelikle Mart ayı gibi beklenen iPad 3 tablet pc modelini çıkaracak. iPad 3 genel olarak iPad 2{.broken_link} modeline göre donanımsal farklılıklar içermese bile Full HD ekran ve 2048 x 1536 piksel çözünürlüğünde daha uzun pil kullanımına olanak veren değişiklikler ile gelecek.

Apple firmasının 2012 tablet pc sektörüne etki edebilecek iPad 4 modeli ise iddialara göre Ekim 2012 gibi piyasaya sürülecekmiş. Buradaki politika sırasıyla Mart ayında iPad 3’ün satışlarının başlaması ile iPad 2’nin fiyatı orta ölçekli tablet bilgisayarlar seviyesine inecek ve böylelikle iPad 4 için çalışmalara devam edilirken hem iPad 2 hem de iPad 3 satışlarından gelir elde edilebilecek.

Görünen o ki 2011 yılında başlayan ve gelişmeye devam eden tablet pc sektörü yine farklı ürün çeşitleri ve fiyat segmentasyonuyla karşımızda olacak. Biz de ilk olarak bu yazıyla iPad 4 etiketini atmış olalım.

Bu dedikodulara göre 2012 yılının ilk çeyreğinde hatta Mart ayı gibi bizi yeni bir iPad bekliyor. 2012 Mart ayında çıkacak bu iPad aslında yükseltilmiş bir iPad 2 de olabilir tabi. iPad 3 hangi özelliklerle sunulacak merak ediyorsanız Beklenen iPad 3 Özellikleri{.broken_link} yazımıza bakabilirsiniz.

comments powered by Disqus