Apple 5mm Kalınlıkta iMac Üretti

Masaüstü
Apple 5mm Kalınlıkta iMac Üretti

Dün Apple için büyük gündü. Uzun süredir beklenen ve merak edilen 7 inç tabletler ile rekabet etmek için üretilen yeni iPad Mini dünya çapında ilgiyi üzerine topladı.

5mm-ince-imac-2         Fakat bu sırada gerçekten dikkate değer bir ürün daha piyasaya sürüldü. Yalnızca 5 mm kalınlığında bir Apple iMac. Gelişen mobil teknoloji ile artık herkesin ilgisi mini-book, tablet pc, akıllı telefon gibi taşınabilir ürünlere kaymışken Apple yalnızca 5mm kalınlığında bir iMac ile PC tanımını daha inceleştirdi. 21.5 inç ve 27 inç ekrana sahip çeşitleri bulunan bu iMac ekranında gelişmiş teknolojik prosesler kullanılmış ve böylece eski iMac’lere göre %75 daha az yansıtıcı bir ekran oluşturulmuş.

Depolama çözümü olarak Apple “Fusion Drive” ile sunulan iMac inceliğini bu teknolojiye borçlu. Geleneksel HDD ile daha hızlı solid-state depolama teknolojisini birleştiren bu sistemde iki hafıza birimi bir yazılım ile birbirine bağlı çalışıyor. Fusion Drive teknolojisi işletim sistemini ve temel uygulamaları SSD içerisinde, depolanmış verileri ise geleneksel HDD sistemi içinde saklıyor. Yeni 5mm kalınlıktaki iMac Amerika satış fiyatı ise 21.5 inç versiyon için 1299$ iken 27 inç versiyonu için 1799$ olarak açıklandı.

comments powered by Disqus