Apple iPad 2 Fiyatları

Mobil

Apple tarafından tanıtımı yapıldıktan sonra, 11 Mart 2011’de Amerika’da satışına başlanan iPad 2, tablet pc pazarında konumunu iyice güçlendireceğe benziyor. Hatta tablet pc pazarına bakıldığında gelinen noktada iPad 2’nin bu yıl içerisinde 30 milyon satış rakamına ulaşması bekleniyor. Peki iPad 2’nin fiyatı nedir? Apple iPad 2 hangi fiyat aralığında satışa sunuluyor sorularının cevabı için Amerika’da duyurulan iPad 2 satış fiyatlarına bakalım.

Apple iPad 2’nin fiyatı, ürünün farklı depolama alanı terchine (harddisk) ve içerdiği özelliklere göre değişkenlik gösteriyor. iPad 2 fiyatına bakmadan önce direkt bu yazıya gelmiş okuyucular için iPad 2 nedir? iPad 2 Özellikleri yazısına bakmalarını ya da kompakt versiyonu için hızlı bir şekilde bir bakışta iPad 2 yazısını okumalarını tavsiye ederiz.

Apple iPad 2 Fiyatları

Apple iPad 2 Türkiye fiyatları için güncel yazımıza bakınız

Turkcell ve Vodafone iPad 2 Kampanya Karşılaştırması

iPad 2 için en düşük fiyat 499$ olarak belirlenmiş. Depolama tercihlerine göre bu fiyat 599$ ve 699$ şeklinde yükselebiliyor. Biraz daha detaylandırmak gerekirse iPad 2 fiyatı eğer Wi-fi tercihli ve en düşük depolama alanı seçilirse 499$ olarak gözüküyor. İşin içine Wi-Fi + 3G girdiği zaman Amerika’da satışa sunulan servis sağlayıcıların fiyat aralıklarına bakmak gerekiyor. Wi-Fi + 3G seçimi yapılan bir iPad 2’nin fiyatı, en düşük depolama alanı olan 16GB seçildiğinde 629$’a yükseliyor. iPad 2 fiyatları için aşağıdaki gibi bir liste yapabiliriz.

Wi-Fi Tercihli iPad 2 Fiyat Aralığı

  • 16GB depolama alanı ile 499$
  • 32GB depolama alanı ile 599$
  • 64GB depolama alanı ile 699$

Wi-Fi + 3G Tercihli iPad 2 Fiyat Aralığı

  • 16GB depolama alanı ile 629$
  • 32GB depolama alanı ile 729$
  • 64GB depolama alanı ile 829$

iPad 2 fiyatlarına baktığımız zaman sunulan fiyat aralığı, bir tablet pc olarak ürünün sunduğu özelliklere göre gayet uygun gözüküyor. Tabi bunlar Amerika fiyatları olarak yorumlarımız. iPad 2 Türkiye’ye geldiği zaman özellikle Wi-Fi + 3G modeli için yukarıdaki gibi bir servis sağlayıcının belirleyeceği özellikler ve fiyat aralığıyla gelecektir. 7 inch Android Tablet  Samsung Galaxy Tab için uygulanan fiyat politikası iPad 2 için uygulanırsa, iPad 2’yi Türkiye’de yüksek fiyatlarda görebiliriz.

comments powered by Disqus