Apple iPad 2 Özellikleri

Mobil

Apple sonunda iPad 2 tanıtımını yaptı. 11 Mart 2011’de satışa başlanacağı duyurulan yeni iPad 2 ile zaten tablet pazar payında lider olan Apple çok daha güçlü bir konuma gelecek gibi gözüküyor. Heyecan verici incelikte (iPhone 4 ‘ten daha ince bir tablet) ve hafiflikte gelecek olan iPad 2’nin özelliklerine geçmeden önce iPad 2 üzerinde yeni iOS 4.3 versiyonunun olacağını belirtmek gerekiyor.

iOS 4.3 özellikle performans gelişimi açısından dikkat çekiyor. Safari internet tarayıcısına Nitro JavaScript motorunu ekleyen Apple, daha hızlı bir Safari ile iOS 4.3 işletim sistemini hazırlamış. Bunun yanısıra iPad2 yeni çift çekirdek A5 işlemci ve HDMI desteği ile geliyor.

Yeni iPad – Apple iPad 3 Özellikleri ve Fiyatı

Apple iPad 2 Özellikleri

Öncelikle A4 işlemci ile 10 saat olan pil ömrü yeni A5 işlemci ile de devam ediyor. Stand-by süresi aynı birinci nesil iPad gibi neredeyse bir ayı geçen bir süre beklemede kalabiliyor.

iPhone üzerinden görüntülü görüşme yapılabiliyor. Yani iki iPhone 4 kullanıcısı önde ve arka kısımda olan kameraları kullanarak birbirlerini görerek görüşme yapabiliyorlar. Bu özellik yeni iPad 2 içerisine de eklenmiş. Face Time özelliği sayesinde bir iPhone 4 kullanıcısı ya da iPad 2 ile bir başka iPad 2 kullanıcısı kameralar üzerinden görüntülü görüşme yapabilecekler.

Apple iPad 3 Almak için 5 Önemli Neden

13.4mm kalınlıktan 8.8mm gibi daha ince bir yapıya bürünecek iPad2 üzerindeki yan kamera ile 720p HD kayıt yapılabiliyor. Ayrıca HDMI üzerinden 1080p çıkış sağlanabiliyor.

iPad 2 kullanıcıları aynı zamanda Photo Booth uygulamasını entegre şekilde kullanabilecekler. iPad 2 içerisindeki gömülü kameranın avantajlarını kullanabilecek şekilde Photo Booth ile çekilen fotoğraflara efektler uygulayıp manipule edebiliyor olacağız. Photo Booth aynı anda 9 fotoğraf efektini birden sunabilen ve her bir ayrı fotoğrafın üzeri tıklandığında farklı efekt uygulayabilen bir uygulama.

iOS 4.3 işletim sistemiyle gelecek olan HotSpot özelliği ile bağlantı paylaşımı özelliği iPhone 4 modele getiriliyor. iPhone 3GS kullanıcıları ise yeni işletim sistemi iOS 4.3’e geçseler bile bu özelliği kullanamayacaklar.

iPad 2’nin çıkış tarihi olan 11 Mart 2011 Amerika için geçerli. Ülkemize ne zaman geleceği ya da kimin tarafından getirileceği konusunda bir tarih veremiyoruz. Bir de iPad Smart Cover var ki onu bir başka yazıda anlatmayı düşünüyoruz. Detaylar için Apple sitesindeki iPad linkine bakabilirsiniz.

Güncelleme : 21 Ekim 2011 tarihinde Turkcell iPad 2 Kampanyası{.broken_link} başladı.

comments powered by Disqus