Apple iPad 2 Smart Cover Fiyatı ve Özellikleri

Mobil

Apple tarafından 11 Mart 2011 tarihinde tanıtılan ve Amerika’da satışına başlanan iPad 2, diğer Apple ürünleri gibi özel bir ürün. iPad 2 tanıtımı ve iPad 2 özellikleri ile ilgili detayları Apple iPad 2 özellikleri{.broken_link} yazısında aktarmıştık. Tablet Pc piyasasında oldukça sağlam bir yeri olan ve Amerika satışları gün geçtikçe artan iPad 2’nin başlangıç satış fiyatı Wi-Fi özelliği ile 499$’dan başlıyor. Apple iPad 2 fiyatları{.broken_link} depolama alanı ve 3G özelliği ile 499$’dan başlayarak yukarı doğru giden bir fiyat skalasına sahip.

Apple iPad 2 için zekice tasarlanmış hem şık hem de akıllı denebilecek özellikleriyle bileşenler de ayrıca duyuruldu. Apple iPad 2 Smart Cover aksesuarı (biz kısaca smart cover diyelim) bir tablet pc için şık olmasından öte facetime ve klavye kullanımı esnasında verimliliği de artıran akıllıca düşünülmüş bir güzellik.

Smart Cover aslında iPad 2 için tasarlanmış ve iPad 2 ile bütünleşebilecek bir aksesuar. Hatta nefis bir tablet pc aksesuarı diyebiliriz. Apple, smart cover için bir şahane fikrin üzerine inşa edilmiş bir diğeri sloganını kullanıyor. Bir diğeri ise “Birbirleri için yaratılmışlar“. Gerçekten akıllı, şık bir kapak olan smart cover ve iPad 2 birbirleriyle oldukça uyumlular.

Öncelikle ikiside içlerinde bulundurdukları manyetik teknoloji ile birbirlerini çekiyorlar. Smart Cover, iPad 2 ekranını korumak için tam olarak ekran üzerine oturuyor. 4 büküm yerine sahip iPad 2 smart cover, sadece bir kıvrımı açılsa bile hemen altında yatan iPad 2’yi hareketlendirerek uyandırıyor. Aynı şekilde kapatıldığında ise iPad 2 uyku moduna geçiyor.

iPad 2 özellikleri yazısında iPad 2’nin ne kadar ince olduğunu ve hafiflediğini aktarmıştık. Apple’da benzerini düşünmüş ve iPad 2 zaten güzel, neden bir çantanın içinde bu güzellik saklı kalsın demiş. Sadece üstünü örtecek şekilde Smart Cover’ı yaratmış.

Smart Cover şık bir iPad 2 kapağı olmaktan ziyade akıllı davranışlarıyla da dikkati çekiyor. Öncelikle iPad 2 üzerinde yazı yazmak istediğinizde dokunmatik ekran klavyesini kullanırken, smart cover sayesinde yarım yatay pozisyonda iPad 2’yi kullanabiliyorsunuz. Yazı yazmadığınız yani klavyeyi kullanmadığınız zaman eğer facetime ile video görüşmesi yapıyorsanız bu sefer aynı smart cover ile iPad 2’nizi dik konumda tutabiliyorsunuz. Özetle iPad 2 için şık bir kapak olan smart cover bir anda akıllı bir standa dönüşebiliyor. Alttaki resimde bunu görebiliyorsunuz. Gerçekten çok akıllıca bir aksesuar üretmişler.

 

Apple iPad Smart Cover Sayfası

5 tanesi deri olmak üzere 10 parlak renk seçeneği ile satılan iPad 2 Smart Cover, Apple Store üzerinde iPad 2’den ayrı olarak satılıyor. Şu anda deri olmayan smart coverların fiyatı 39$ iken deri olan iPad 2 smart cover 69$ fiyata satılıyor. Aşağıda ise Apple iPad 2 Smart Cover youtube videosunu izleyebilirsiniz.

comments powered by Disqus