Apple iPad 3 07 Mart 2012’de Duyurulabilir

Mobil
Apple iPad 3 07 Mart 2012’de Duyurulabilir

Apple tarafından yakın bir zamanda iPad 3 duyurusu gelebilir. iPad 3 ile ile ilgili son web dedikodularına baktığımızda iPad 3 çıkış tarihi{.broken_link} olarak 07 Mart 2012’yi sıklıkla gördüğümüzü söyleyebiliriz. Apple tarafından duyurulması beklenen iPad 3 modeli eğer 07 Mart 2012 gibi duyurulmuş olursa, Apple iPad 2{.broken_link} duyurusu sonrası, neredeyse tam bir sene sonra yeni iPad modeli ile tanışıyor olacağız. Teknolojinin snır tanımayan hızını gösteren tablet pc sektörünün artık garanti sürelerini de alt üst ettiğini söyleyebiliriz.

Apple’ın yeni tablet bilgisayarı iPad 3’ün buna göre eğer fısıltı gazetesi doğru söylüyorsa 07 Mart 2012 Çarşamba günü duyurulması bekleniyor. Yeni Apple iPad 3 özellikleri hakkında daha önce beklenen iPad 3 özellikleri başlıklı yazıda detaylı bilgiler vermeye çalışmıştık.

Apple iPad 3 Çıkış Tarihi Yaklaşıyor, iPad 3 Özelliklerine Kısa Bir Bakış

Yeni iPad 3 muhtemelen Sharp tarafından üretilecek yüksek çözünürlüklü Retina Ekran ve bunun yanısıra yeniden tasarlanmış bir şekilde mevcut iPad modellerine kıyasla daha büyük bir pile izin verecek nitelikte bir yapıya sahip olabilecekmiş. Yüksek piksel yoğunluğunu yeni iPad 3 ekranında uygulayabilmek için, benzersiz bir çift LED arka ışıklandırmalı düzenlemeye ihtiyaç duyulduğundan ekstra enerji gereksinimlerine çözüm olabilmesi açısından daha büyük pil düşünülmüş.

iPad 3 Daha Yüksek Çözünürlüklü Ekran ve A6 İşlemci ile Gelebilir

Apple iPad 3 ekran boyutu ise gelen tüm spekülasyonlara rağmen QXGA 9.7-inç şeklinde düşünülüyormuş. Apple iPad 3 özelliklerinde bir diğer merak edilen konuların başında gelen A6 işlemci ise yeni dört çekirdekli mimari ile gelebilir. Tabi bu konudaki bir diğer seçenek mevcut iPad 2 özelliklerinde bulunan A5 işlemcinin çip özellikleri artırılarak da sunulabilir. Son olarak LTE ağları ile bağlantı sağlayacak 4G kablosuz bağlantı iPad 3 ile gelip gelmeyeceği konusu kesinlik kazanacak gibi gözüküyor.

Apple tarafından 2012 ilk çeyreğinde Mart ayı gibi duyurulması muhtemel iPad 3 tablet pc modeli hakkında son gelişmeler bu şekilde gözüküyor. Mart ayı yaklaştıkça yeni iPad 3 haberleri ile birlikte olacağız.

comments powered by Disqus