Apple iPad 3 Çıkış Tarihi Yaklaşıyor, iPad 3 Özelliklerine Kısa Bir Bakış

Mobil
Apple iPad 3 Çıkış Tarihi Yaklaşıyor, iPad 3 Özelliklerine Kısa Bir Bakış

Apple iPad 3 çıkış tarihi iyice 07 Mart 2012 olarak telaffuz edilmeye başlandı ancak henüz net bir açıklama iPad 3 çıkış tarihi için yapılmış değil. Apple iPad 3’e doğru emin adımlarla yürürken tablet pc dünyasının merakla beklenen bu Apple ürünü hakkında hem dedikodu niteliğinde hem de internet üzerindeki haberlerden derleyip çeşitli yazılar yazdık. Apple iPad 3 çıkış tarihi yaklaşırken, iPad 3 özelliklerine kısa bir bakış atmaya ne dersiniz. Hem hali hazırda Apple iPad 2 kullananlar, özelliklerin nasıl değiştiğine hızlı bir bakış atmış olurlar, hem de 2012 yılında tablet pc almayı düşünenler Apple iPad 3 özellikleriyle günümüz tablet pc ürünlerini kıyaslayabilirler.

Beklenen Apple iPad 3 Özellikleri

İşlemci : Çift Çekirdekli A5X İşlemci
İşletim Sistemi : iOS 5.1 işletim sistemi
Ekran Boyutu : 9.7-inç QXGA
Çözünürlük : 2048 x 1536 piksel Retina Display ekran
Kamera : Görüntü sabitleyicili 1080p kamera (iPhone 4S ile aynı bekleniyor)
Boyut : Hem kamerada kullanılacak lens hem de pilden dolayı 2mm daha kalın bir iPad bekleniyor (iPad 2’nin 8.8mm olduğu göz önüne alınırsa 9.5 – 10mm arası bir kalınlıkta olabilir)
Siri : Yeni güncellenmiş CPU ile iPad 3 üzerinde Apple Siri destekleniyor olacak.

Apple iPad 3 için A5X İşlemci ve Retina Ekran

Apple iPad 3 çıkış tarihi 07 Mart 2012 gibi telaffuz edilse de, eğer duyurulma tarihi bu olursa Amerika’da raflarda Mart ortası gibi olacaktır. Ardından sırasıyla Japonya, İngiltere, Fransa ve Almanya’da olması bekleniyor. iPad 3’ün Almanya’da satışının en erken 23 Mart 2012 olması ya da Nisan başına sarkması beklenebilir.

Kesinleşen ya da atladığımızı düşündüğünüz iPad 3 özellikleri varsa yorumlarınızda belirtirseniz seviniriz.

comments powered by Disqus