Apple Uygulamaları Google Play Store’da…mı?

Google Mobil
Apple Uygulamaları Google Play Store’da…mı?

iPhoto, iMovie, Keynote, Numbers, Pages ve Garageband çoğu iOS cihaz ile uyumlu olan ve herkes tarafından bilinen uygulamalar. Fakat nasıl olduysa bu mobil uygulamalar iOS altyapısından fırlayıp soluğu Google play’de almış. Nasıl mı?
“APPLE INC” adındaki bir mobil uygulama geliştiricisi tarafından bu isimler kullanılarak benzer işlemleri yapan uygulamalar hazırlanmış. Üretici ismi olarak da APPLE INC verildiğinde son derece inandırıcı olmuş. Üstelik uygulamaları 5-10 dolar arasında değişen fiyatlardan satışa sunulmuş. Tabi ki artık Google işin farkına vardı ve uygulamalarla üreticiyi Play Store’dan çıkarttı.

GPlayAppleApps

Eğer bir anlık gafletle siz de bu uygulamaları satın aldıysanız bir an önce silmeniz işlere istemeden dahil olmanızı engelleyebilir.
Google nispeten hızlı davranarak bu yazılımcı/dolandırıcıyı Store’dan çıkarmış olabilir ancak bahsi geçen mobil uygulamaları satın alan birçok kullanıcı var ve boşyere para harcadılar. Geri ödeme söz konusu olur mu bunu bilmiyoruz, olursa güzel bir uygulama olur. Daha önce de Google Nexus 7’yi indirimsiz fiyattan{.broken_link} alanlara aradaki farkı iade etmişti.

comments powered by Disqus