Arama Otomatik Tamamlama ile Gmail Aramaları Daha Kolay ve Hızlı

Google

Gmail içerisine otomatik tamamlama (auto complete) özelliği eklendi. Gmail aramalarına Gmail Labs tarafından eklenen otomatik tamamlama özelliği ile Gmail içerisinde arama yapmak ve belirli email mesajlarına ulaşmak artık daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Google arama önerileri özelliğine (google suggest) benzer şekilde Gmail arama kutusunun içerisine bir kelime yazdığınızda size yazdığınız kısma kadar öneriler sunuluyor. Bu öneriler içerisinde email adresleri, email içerisinde geçebilecek dosya ekleri (fotoğraflar, videolar, dökümanlar vs..) gibi akıllı aramayı tamamlayacak alternatifler mevcut. Akıllı arama özelliğini ya da otomatik tamamlamayı etkinleştirmek için Gmail hesabınız içerisinde “Ayarlar” kısmından “Laboratuarlar” sekmesine gidip “Arama Otomatik Tamamlama” özelliğini etkinleştir demeniz gerekiyor.

Google arama önerilerini iptal etmek isteyebilirsiniz. Ama Gmail aramaları (arama otomatik tamamlama) gerçekten epostalarınız içerisinde arama yapmak istediğinizde güzel özellikler sunuyor ve hız katıyor. Ayrıntılara Gmailblog üzerinden bakabilirsiniz.

New in Labs: Gmail search made easier (and lazier)

comments powered by Disqus