Arog Filmi

Kültür Yaşam

Evet beklenen gün geldi ve A.R.O.G bugün vizyona girdi. G.O.R.A‘nın devamı niteliğindeki filmin kadrosu ilk film ile hemen hemen aynı gözükürken, Nil Karaibrahimgil ve Zafer Alagöz gibi yeni oyuncuları kadroda görüyoruz. AROG’da gene Arif‘in (Cem Yılmaz) maceralarını izleyeceğiz. İlk film olan Gora’da gelecekte geçen film bu sefer Komutan Logar‘ın Gora gezegeninde tutsak olan Arif’i zaman makinesiyle bir milyon yıl öncesine göndermesiyle geçmişe taşınıyor.

Arog filmi geniş bir yelpazeye hitap edeceğini şüphesiz daha film yapım aşamasındayken belli etti. Son bir sene içerisinde filmin ilk 3 dakikasının görüntüleri her yerde karşımıza çıktı. Tabi bu görüşü her Cem Yılmaz filmi için sergileyemeyiz. Örneğin “Hokkabaz” daha farklı bir içeriğe sahip olup belirli bir kitleyi hedefliyordu. Ama Arog öyle değil. Filmin bütçesi 9 milyon dolar civarında ve bu rakam Türk sineması açısından çıtayı oldukça yükselten bir prodüksiyon olarak karşımıza çıkıyor.

Bugün gene vizyona giren bir başka film daha var. “Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” Kurtlar Vadisi ile keşfedilip sinemaya taşınan bir karakteri izleyeceğiz. İki filmin aynı gün vizyona girmesi Arog açısından bir tehlike oluşturmayacaktır diye düşünüyorum. Bu akşam kısmetse Arog filmine gidiyorum. Film hakkındaki görüşlerimi ayrıca aktaracağım. İyi seyirler.

Muhteşem A.R.O.G Filmi’nin Mütevazı Web Sitesi

Arog Filminin İstanbul’daki Gösteri Zamanları

Türü: Komedi
Ülke: Türkiye
Süres: 128 dakika
Yönetmen: Ali Taner Baltacı, Cem Yılmaz
Oyuncular: Cem Yılmaz, Özge Özberk, Ozan Güven, Nil Karaibrahimgil, Özkan Uğur, Zafer Algöz
Senaryo: Cem Yılmaz

comments powered by Disqus