Asus Transformer Prime Türkiye’de Satışa Sunuldu

Mobil
Asus Transformer Prime Türkiye’de Satışa Sunuldu

Dünyanın ilk 4 çekirdekli tableti ünvanı olarak sunulan Asus Transformer Prime tablet pc, 2011 yılının son aylarında belirli ülkelerde satışına başlanmıştı. Asus Transformer Prime tablet pc 2012 başı itibariyle Türkiye’de resmen satışa sunuldu. 10.1-inç ekran genişliğinde 1.3Ghz hızında çalışan bu 4 çekirdekli NVIDIA Tegra 3 işlemciye sahip tablet bilgisayar, Android Honeycomb işletim sistemiyle klavye docklu ve klavye docksuz olarak ülkemizde satışa sunuluyor.

Asus Transformer Prime Özellikleri

ASUS Transformer Prime 10.1-inç ekran genişliğinde ve 1280 x 800 piksel çözünürlükte IPS+ dokunmatik ekran tecrübesi sunuyor. İşlemci olarak 4 çekirdekli NVIDIA Tegra 3 işlemci kullanan Asus Transformer Prime, 1.3GHz hızında ve 1GB RAM ile çalışıyor.  32GB ve 64GB gibi iki farklı depolama seçeneği ile gelen bu tablet pc 8MP kamera ile  1080p video kayıt yapabiliyor.

 

Asus Transformer Prime önümüzdeki hafta Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesine geçiş yapan ilk tablet olacak. Asus Transformer Prime modeli Türkiye satış fiyatı ise 32GB versiyonu klavye docklu 749$+KDV ve klavyesiz 649$+KDV olarak belirlenmiş.

8.3mm kalınlığında ve ağırlığı 585 gram olan Eee Pad Transformer Prime tablet bilgisayarın kullanım süresi 12 saat gözükürken, özel klavye dock ünitesi ile birleştirildiğinde oldukça uzun olan 18 saate kadar çıkabiliyor.

comments powered by Disqus