Azerbaycan ve Bakü Turları

Kültür Yaşam
Azerbaycan ve Bakü Turları

Azerbaycan başkenti Bakü turları ile en çok tercih edilen!

Hazar Denizinde yer alan Azerbaycan’ın Rusya, Gürcistan, Ermenistan, İran ve Türkiye ile sınırı bulunmaktadır. Birleşmiş Milletler üyesi olan Azerbaycan, bahar aylarının en çok ziyaret edilen ülkelerindendir.

Azerbaycan Turları arasından kendiniz için muhteşem seçimler yapmak isterseniz Nisan, Mayıs ve Eylül, Ekim aylarını tercih etmelisiniz. Şehir yapısı ile rahat rahat gezip görebileceğiniz, en keyifli tur hizmetlerini satın alabileceğiniz Azerbaycan sizi bekler!

Ilıman iklimin etkisinde olduğu için aslında her mevsim gelinebilir ancak özel dönemlerde coşkulu kutlamaları ve eğlence seçenekleri ile de tercih sebebi olabilir. Bakü, Gobustan, Gence, Sumgayt, Kenkeran ve Mingeçaur Azerbaycan’da görmeniz gereken şehirler arasındadır. Resmi dili Azerice’dir ancak Rusça’da konuşulmaktadır. Azerbaycan’a gelen vatandaşlardan sadece Bakü Haydar Aliyev Havaalanında 1 aylık vize alabilirsiniz.

Azeri yemekleri dünyaca ünlüdür. Düşberi, Gürze, Kuymak, Firni, Süzme, Hamuraşı, Kelle Paça, Pelmeni ve Tava Kebabı meşhur Azerbaycan yemeklerindendir. Azerbaycan’dan alacak çok güzel şeyler bulabilirsiniz. Özellikle gezip göreceğiniz yerleri, alışveriş yapabileceğiniz yerleri araştırmalı seçimlerinizi gitmeden yapmalı ve kendiniz için en uygun planı direkt belirlemelisiniz.

Azerbaycan gece hayatı tahmin ettiğinizden de hareketlidir. Keyfini çıkaracağınız bir tur için seçimlerin ne kadar doğru olduğunu siz de göreceksiniz. Barlar, gece kulüpleri ve restoranlar ve eğlence için tercih edebileceğiniz her yerde Azeri müziğinin keyfini çıkarmalısınız.

Bakü Turları

Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü, en önemli kültür ve ticaret merkezi konumundadır. Sert geçen kış aylarının ardından bahar ve yaz aylarında ziyaret edilmesi gereken en güzel yerdir. Kafkaslar’ın en büyük şehri olan Bakü’ye Mayıs, Haziran ve Eylül, Ekim aylarında gelebilir ve en güzel tatili planlayabilirsiniz.

Bakü turları ve Bakü gece hayatı hakkında bilmeniz gereken birkaç detay vardır. İstediğiniz gibi eğlence seçeneklerini değerlendirebilir ve başkent Bakü’de en eğlenceli geceleri geçirebilirsiniz.

Azeri mutfağı dünyaca ünlüdür ve aslında Türk mutfağına çok benzer, safran ve kişniş çok kullanılır. Az baharat farkı vardır bunun dışında yemekler size çok tanıdık gelecek. Hamur işleri, dolma, kebap ve pilav çeşitleri meşhurdur.

Bakü oteller, Bakü uçak bileti ve Bakü turları hakkında merak ettiğiniz her şeyi satın alacağınız tur bilgilerinde bulabilirsiniz. Kız Kulesi, Şirvanşahlar Sarayı, Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Azerbaycan Halı Müzesi, Bakü Modern Sanat Müzesi ve Bakü Körfezi Bakü’de gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Eğlenceli bir tur planlamak, sevdikleriniz ile en keyifli olanı geçirmek ve dilediğiniz gibi tatil planı yapmak için tercihlerinizi şimdi yapmalı ve Bakü turları ile hayal ettiğiniz gibi bir yıl geçirmelisiniz. Sizi bekleyen en eğlenceli tatil seçeneklerinden olan Bakü turları ya da Azerbaycan turlarını şimdi planlayabilirsiniz.

comments powered by Disqus