Beklenen Apple iPad 3 Özellikleri

Mobil
Beklenen Apple iPad 3 Özellikleri

iPad 3 özelliklerinden bahsetmeden önce genel olarak Apple tarafındaki yoğun haber gündemine bakalım. 2011 başında iPad 2 çıktıktan sonra tablet pc sektöründe yerini oldukça sağlamlaştıran Apple, 2011 sonbaharında iPhone 5 için bir hareketlilik yaşıyor. iPhone 5 özellikleri{.broken_link} kesin olmasa bile iPhone 5 çıkış tarihi{.broken_link} 2011 Ekim başı gibi gözüküyor.

iPad 3 çıkış tarihi{.broken_link} ise henüz Apple tarafından doğrulanmamış olsa bile çoğu teknoloji sitesinin beklentisine göre 2011 sonları ya da en geç 2012 başı gibi düşünülüyor. iPad 3 özellikleri netleşmiş değil. Ancak kesin olmayan ve beklenilen iPad 3 özelliklerini aşağıdaki şekilde toplamaya çalıştık. Bu iPad 3 özellikleri elbette değişkenlik gösterecektir.

Yeni iPad – Apple iPad 3 Özellikleri ve Fiyatı

Apple iPad 3 Özellikleri

iPad 3 özelliklerine bakmadan genel olarak beklenti iPad 3’ün iPad 2’ye göre daha ince ve hafif olacağı yönünde. Apple genel olarak her yeni iPad sürümünde daha şık, hafif ve ince bir iPad ile karşımıza çıkıyor.

Ekran Çözünürlüğü : iPad 3 daha yüksek çözünürlük ile gelecek. Bildiğiniz üzere iPad 2 1024 x 768 çözünürlük desteği ile gelmişti. iPad 3 ekran çözünürlüğünün 2048 x 1536 olması bekleniyor. iPad 3 ekran boyutu ise 9.7 inç şeklinde olabilir.

Retina Display : iPad 2 ile beklenen retina display özelliği beklendiği gibi iPad 2 ile gelmedi. iPad 3 içerisinde retina display bulunmayacak ya da iPad 3 retina ile açılmayacak. Daha doğrusu bu konuda beklenti genel olarak yukarıda bahsettiğimiz ekran çözünürlüğünün artması yönünde yoğunlaşmış durumda.

SD Kart Okuyucu : Eğer iPad 3 ile sd kart okuma imkanı sağlayan bölüm eklenirse yani microSD gibi sd kart desteği gelirse Apple için bir devrim olacağı kesin. Önceki iPad sürümleri için olan bu beklenti iPad 3 özellikleri arasında da beklenti olarak yerini alıyor.

Gelişmiş HDMI : iPad 2 ile neredeyse HDMI oynatma var denilebilir. Ancak iPad 2 ile hdmi oynatabilmek için Apple’dan $39’a dijital av kablosu satın almanız gerekiyor. iPad 3 ile tam hdmi desteği ve direkt hdmi portu gelebilir. Yani hdmi portunun iPad 3 ile gelmesi önemli bir özellik beklentisi ve Apple için önemli bir adım olacaktır.

Kamera Flaşı : iPad 2 ile beklenen bu özellik yani kamera üzerinde flaş özelliğinin olması maalesef gerçekleşmemişti. Şimdi iPad kullanıcıları iPad 3 ile kamera flaş özelliğinin gelmesini bekliyorlar.

Apple iPad 3 Almak için 5 Önemli Neden

  1. nesil Yeni iPad için beklenen özellikler genel olarak tahmin edileceği üzere iPad 2 özelliklerine{.broken_link} ek şekilde aslında iPad 2 ile beklenen ama gelmeyen özelliklerin revize edilmiş şekli. iPad 3 özellikleri beklentisi içerisinde sunduğumuz bu maddelere ek olarak kesinleşen ve eklenecek özellikler gelecektir.

iPad 3 özelliklerine ilişkin gelişmelere istinaden güncellemelerde bulunacağız. iPad 3 haberlerini ve gelişmelerini buradan takip edebilirsiniz.

comments powered by Disqus