Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Masaüstü Sosyal
Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Instagram’ı nasıl kullanacağınızı bilemiyorsanız ya da akıllı telefon yerine bilgisayardan instagram’a nasıl fotoğraf yüklenir  diye soruyorsanız, kolay bir şekilde bilgisayardan fotoğraf paylaşabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Fotoğraf yükleme ve paylaşım hizmeti veren Instagram, akıllı cep telefonu kullanıcılarının çektiği fotoğrafları, çeşitli **efektler **kullanarak yüklemeleri sonucu insanların sosyal etkileşimde bulunmasını sağlıyor.

Instagram’a fotoğraf yüklemek için uygulamayı iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemini kullanan akıllı telefonlar üzerinden kullanabiliyorsunuz. Instagram’ın web arayüzü olsa bile, maalesef kullanıcılar resmi web sitesi üzerinden fotoğraf veya video yükleme işlemini gerçekleştiremiyor.

Bu yazıda sizelere bilgisayarınızdan kolay bir şekilde Instgram’a nasıl fotoğraf yükleyeceğinizi anlatıyoruz.

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Bugün itibariyle bilgisayarınızda bulunan bir fotoğrafı Instagram’a yüklemek istiyorsanız önce telefonunuza aktarmanız veya bulut üzerinden paylaşmanız gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları telefonunuza aktarmadan, direkt olarak Instagram hesabınıza yüklemek istiyorsanız, Gramblr isimli programı kullanabilirsiniz.

bilgisayardan-instagrama-fotograf-yukleme

Gramblr ile bilgisayardan instagram üzerinde fotoğraf yükleme

Öncelikle Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 ve Mac OSX ile uyumlu olan Gramblr programını bilgisayarınıza indirip kuruyorsunuz. İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gramblr ile bilgisayarınızdaki fotoğrafları instagram üzerinde  kolayca yükleyebilirsiniz. Program bir emülatör şeklinde çalıştığı için oldukça kolay bir arayüzü var ve sanki akıllı telefondan yüklüyormuş gibi kullanıcı dostu bir yapı sunuyor.

Gramblr programını kullanmak ise oldukça basit. Bilgisayarınıza kurduktan sonra Gramblr ile Instagram hesabınızı eşleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında ise Instagram’a yüklemek istediğiniz fotoğrafı program üzerinde gösterilen alana sürükleyip bırakarak işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

Gramblr programı size Instagram üzerinde paylaşmak istediğiniz fotoğrafa istediğiniz efekti seçmenize olanak sağlıyor.

bilgisayardan-instagrama-fotograf-yukleme-00

Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme programı Gramblr sanki telefondan paylaşım yapıyormuşsunuz gibi size fotoğrafınız ile ilgili bir başlık veya hashtag eklemenize olanak sağlıyor. Tabii bu durumda en popüler instagram hashtagleri arasından seçim yapmanız iyi olacaktır.

Bu aşamadan sonra seçtiğiniz fotoğrafı Instagram hesabınıza hemen gönderebilir ya da zamanlama seçeneği sayesinde ileri bir tarihte paylaşabilirsiniz.

Tüm bu bilgilerden sonra çektiğiniz bir fotoğraf ya da bilgisayardaki bir fotoğrafa Instagram’ın havalı efektlerini ya da fotoğraf filtrelerini uygulayıp sosyal ağlarda paylaşmanız yeterli olacaktır.

comments powered by Disqus