Bing ve Google Arama Sonuçlarını Karşılaştırmak için Araçlar

Google

Microsoft, yeni arama motoru ya da asıl işlevi olan karar verme motoru olan Bing’i duyurduktan sonra beklenen oldu. Arama motoru piyasasında Google’a rakip olarak ortaya çıkan bing arama motoru tam anlamıyla bir hareket getirdi diyebiliriz. Bing ile ilgili, duyurulduğu günden bu yana oldukça fazla sayıda güzel yazıları teknoloji sitelerinde ve haberlerde görebiliyoruz.

Bing arama motorunun kısa zamanda daha nasıl etki yaratabileceğini ve Google ile farklarını gözlemleyeceğiz. Ve elbette Bing ile Google arasında yaratılan bu rekabetin internet üzerindeki yansımaları da hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

Yapacağınız herhangi bir arama sorgusuna istinaden Bing ile Google arama sonuçlarını karşılaştırmak için araçlar şimdiden oluşturulmuş. Hatta “Bingle” gibi Bing ve Google kelimelerinden türetilmiş ifadeleri görebiliyoruz. Bing ile Google arama sonuçlarını karşılaştırmak için oluşturulan araçları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  1. Bing ve Google – Arama sorgusunu girip arattığınız zaman ekranı ikiye bölüp solda Bing, sağda Google olacak şekilde arama sonuçlarını getirebilen “Bing and Google” diğer örneklerine göre Bing ve Google kıyaslamasını kolayca yapabileceğiniz basit bir uygulama geliştirmiş.

  2. Bingle – Yukarıda bahsettiğimiz Bing ve Google gibi çalışıyor ve ekran ikiye bölünüyor. Solda Bing, sağda Google. Bingled ile üst bölümden sadece Bing ve sadece Google gibi tercihler seçilebiliyor. Ayrıca Bingle kelimesinin başlangıç sayfasında aynı Google başlangıcı gibi açılması güzel olmuş.

  3. BlackDog Google Bing – Ve son olarak Google versus Bing arama butonuyla BlackDog Google Bing sayfasını görüyoruz. Biraz daha elden geçmesi gereken bu Bing ve Google karşılaştırma sitesi sola Google, sağa Bing arama motorunu koyuyor. İster tek arama kutusu isterseniz aynı ekranda ikisini de açabiliyor.

comments powered by Disqus