Bir Facebook uygulaması: Traveler iQ Challenge

Sosyal

Facebook‘da ilk gördüm bu uygulamayı. Arkadaşım davet etmiş. Zaten tonlarca uygulama var ve hiçbirini kabul etmemiştim. Velakin bu uygulama ve yahut oyun da diyebiliriz gerçekten çok ilgi çekici ve güzel bir oyun. Üye olmanız gerekiyor mu bilmiyorum, fakat Facebook’ta profil adınızla zaten doğrudan oyuna başlayabilirsiniz. Ben kurduktan sonra bir çok kez oynadım ve bir türlü bırakamadım.

Oyun çok basit yapmanız gereken şey, haritada size söylenen bir şehiri ve yada ünlü bir mekanı göstermektir. Eğer Ankara, Turkey yazıyorsa, ve siz Ankara yerine örneğin biraz daha sağ tarafa kaydırarak Yozgat civarını tıklarsanız makismum puan alamıyorsunuz. Oyun istenilen şehri ne kadar kilometre arayla kaçırdığınızı söylüyor anında. Mesela bundan daha öncelerde anlatığım Paskalya Adasını yerini sordu ve ben Çile’nin sol tarafında bir yere tıkladım. Meğersem 300 km daha da ötedeymiş.

Bunların dışında kendiniz de oluşturabiliyorsunuz. Örneğin Türkiye için 81 il adında bir oyunu da mevcut. En kısa ve doğru biçimde tüm şehirleri bulmanız lazım. Gerçekten çok eğlenceli ve aynı anda bilgilendirici bir oyun. Buyrun deneyin:

comments powered by Disqus