Blog Yazılarını Twitter Hesabına Göndermek için WordPress Eklentileri

Sosyal

WordPress altyapılı sitenizdeki blog yazılarını Twitter hesabına göndermek için wordpress eklentilerini kullanabilirsiniz. WordPress üzerinde yazdığınız yazılar otomatik olarak twitter sosyal paylaşım platformuna giderek sitenizin twitter adresinde yeni bir tweet edilmiş şekilde yazdığınız yazının url adresini içermektedir.

Twitter üzerinden sitenizi takip edenler için kullanışlı bir yöntem olan blog yazılarının otomatik twittera gönderilmesi hem sitenizin takip edilmesine yönelik alternatif hem de son yazdığınız yazıların ziyaretçilerinize twitter kanalından da ulaştırılabilmesini sağlar.

Blog Yazılarını Twitter’a Göndermek için WordPress Eklentileri

  1. WP to Twitter: WP-to-Twitter wordpress eklentisi, Cli.gs veya Bit.ly URL kısaltma servislerini kullanarak wordpress blog yazılarının gerilink adresleriyle beraber twittera gönderiyor.

  2. Auto Twitter: Auto Twitter otomatik olarak her yeni blog yazısını belirteceğiniz twitter hesabına bir tweet şeklinde gönderiyor. Her yeni blog yazısı gönderiminde kullanacağınız twitter hesap bilgilerini girmeniz gerekiyor.

  3. Send to Twitter: Send to Twitter blog yazısının başlığı ve kısa url bilgisiyle beraber twitter hesabına gönderimi gerçekleştiriyor.

  4. WP Post To Twitter: Bu eklenti otomatik olarak her yeni blog yazısını kısa url adresiyle beraber twitter hesaına gönderiyor. Aynı zamanda blog içerisinden tweet edebilmenizi sağlıyor.

  5. Post to Twitter : WordPress blogunuz ve twitter arasında tam bir entegrasyon sağlar.

  6. WordTwit : Gönderilen blog yazılarının kaydını tutarak, otomatik olarak kısa url yaratıp twitter bilgilendirmesini yapabilen bir wordpress eklentisi

Eğer blog Yazılarını Twitter’a Göndermek için bir wordpress eklentisi kullanmak istemezseniz Twitterfeed ya da Feedburner Socialize özelliğini kullanabilirsiniz.

comments powered by Disqus