Blograzzi Artık Bloxoo

Google

Açıkçası belirli bir süredir Blorazzi’yi takip etmiyordum. Mürekkep aktif olsa bile oradaki üst sıralara tırmanma yarışı fazlasıyla rekabetçi olduğu için uzak kalmıştım. Fatih’in almış olduğu bir üyeliğimiz vardı. Ara zamanlarda siteyi kontrol amaçlı bakıyordum.

Blograzzi için hem içerik olarak hem de işleviyle görevini çok güzel yerine getiren, yeni günlüklerin keşfi,takibi ve günlükler arası paylaşımın en üst düzeyde olduğu bir blogküme diyebiliriz. Böyle bir göreve sahip Blograzzi’nin tahmin edebileceğiniz gibi kontrol edilmesi ve yönetilmesi bir o kadar da zor olmalıdır. Yönetim olarak Arda Kutsal ve Inveon ortaklığında olan Blograzzi şimdi tamamen Inveon‘a devredildi. Ve yeni ismi Bloxoo.

İsim konusuna Erhan fazlasıyla değinmiş. Katılıyorum. Güzel bir isim değil. Bir çırpıda söylenebilen akılda kalıcı bir isim olmalıydı. Hoş camianın fikirleri alınabilirdi. Her kafadan bir sesin çıktığı beyin fırtınası ortamında mutlaka daha farklı, herkesin benimseyeceği bir isim ortaya çıkabilirdi.

Tasarım konusunda ise Volkan‘a kulak vermek gerekiyor. Birçok ayrıntıya değinmiş. Haklı olduğu çok nokta var. Volkan’ın çıkarımlarından en önemli bulduğum ise gene yukarıda belirttiğim gibi camianın fikrini almak olabilirdi. Bu konda Ntvmsnbc’nin günlük yazarlarını davet edip fikir almasını örnek olarak gösterebiliriz. Naçizane görüşüm orta kısmın çok kalabalık olduğu yönünde. Şu haliyle eski Blograzzi tasarımını gözlerim aramadı desem yalan olur.

Konu ile ilgili olarak Arda Kutsal’ın Webrazzi‘de bugün yazdığı Türk Blog Komünitesi Bloxoo’ya Taşınıyor{.broken_link} yazısına bakabilir. Diğer tarafta ise Bloxoo’da bugün yayınlanan Bloxoo’da neler oluyor başlığı bu değişimin detayı hakkında bilgi verebilir.

Mürekkep.Org’un Bloxoo sayfası

comments powered by Disqus