Bugün Yağmur Yağacak Mı?

Google

Yağmur yağacak mı? Özellikle son yıllarda oldukça sık sorduğumuz bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Hava durumunu yakından takip edelim veya etmeyelim genelde hayatımızda olan bir sorudur. Cevabını bulmak için hava durumunu takip ederiz. Online olarak birçok hava durumu sitesi vardır. Masaüstü bileşenleri ve görev çubuğunda gözüken küçük etiketler ile bunu sorgulayabiliriz.
Firefox için hava durumu eklentisi vardır. Yağmur resimleriyle bezenmiş küçük küçük ikonlar tarayıcınızda ya da görev çubuğunuzda gezer. Tüm bunlar işe yarayabilir ama bu soruya evet ya da hayır cevabını Goingtorain.com kadar net bir şekilde veremez.

Yukarıda bugün itibariyle Istanbul için sorgulanmış hava durumu sonucunu görüyorsunuz. Ya da bir başka deyişle internet ortamında bu soruya cevap veren en basit hava durumu servisi diyebiliriz. Bugünün cevabı hayır. Yağmur yağmayacak. 6 derece ve açık bir hava olacakmış. Bunun için siteye girmemiz yeterli oluyor. Bulunduğunuz yerin ismini ve ona göre sonucunu getiriyor. Eğer konumunuzu yanlış getirmişse üzerine tıklayıp değiştirebiliyorsunuz. Bir kere değiştirdikten sonra ise çerez olarak saklanacağından bir daha ki girişlerinizde doğru şehri getirecektir. Benim ilk denememde Istanbul olarak doğru geldi.

Bunun yanısıra adresteki linki goingtorain.com/tomorrow şeklinde değiştirirseniz yarının hava durumunu da öğrenebiliyorsunuz.

İnternet üzerinde online hava durumu olarak goingtorain.com’dan daha basit bir site arıyorsanız o da muhtemelen probably won’t rain olacaktır. Ama belirtmeliyim buranın nerede olduğunuza dair hiçbir fikri yok. Burada hiç yağmur yağmıyor. :)

comments powered by Disqus