Canon 7D Mark 2 Özellikleri Doğa ve Spor Fotoğrafçılarını Hedefliyor

Fotoğraf
Canon 7D Mark 2 Özellikleri Doğa ve Spor Fotoğrafçılarını Hedefliyor

Ekim ayının ilk haftasında Northlight Images tarafından yazılan habere göre Canon 7D modelinin geliştirilmiş hali olan Canon 7D Mark 2 özellikleri ve çıkış tarihi belirtiliyordu. 2013 yılının ilk döneminde çıkması beklenen Canon 7D Mark 2 özellikleri ile Canon 7D ve Canon 60D modellerinin varisi olmaya aday gözüküyor. Daha düşük fiyatla daha dolu bir donanım yelpazesini kullanıcılara sunan Canon 7D Mark 2 ciddi düşünen amatör kullanıcıların bulunduğu geniş kitleyi hedefliyor. Daha önce Canon 7D ve Canon 60D gerçekten de başarılı makineler olara bu segmentte iyi işler çıkarmışlardı ve hala da çıkarıyorlar. Çok fazla profesyonel olmayı düşünmeyen ancak güzel işler çıkaran tabiri caizse “keyif fotoğrafçıları” için hedef sayılırdı Canon 7D. 1.6 Crop faktörlü, 18MP CMOS sensörü, HD Video özelliği ve 8 FPS (kare/saniye) çekim hızı ile bu makineyi elinize aldığınızda güçlü yapısı gerçekten hoş.

Şimdi bu beğenilen serinin devamı olan Canon 7D Mark 2 özellikleri için beklentileriniz yükselecektir eminim. Öyle de olması normaldir çünkü internete sızan Canon 7D Mark 2 özellikleri eski versiyonu bir adım ileri götürmeyi başarabilecek düzeyde.

canon-7d-mark-2

Canon 7D Mark 2 Özellikleri

Dedikodulardan ya da bilgi sızıntılarından öğrendiğimiz kadarıyla konuşacak olursak Canon 7D Mark 2 özellikleri arasında en dikkat çeken özellik arka arkaya saniyede 10 kare hız ile fotoğraf çekebilmesi. Haberin kaynağı olan Northlight Images haberinde: “_Aldığımız duyuma göre Canon 7D mark 2 özellikleri spor ve doğa fotoğrafçılarından gelen geri bildirimler üzerine geliştirilmiş. 10fps fotoğraf çekim hızı gerçekten başarılı. Canon 1DX özelliklerinden alınanlar sayesinde Canon 7D mark 2 özellikle AF ve düşük ışık performansını arttırmış.” _  Başlıkta bahsettiğimiz “Canon 7D mark 2 özellikleri ile doğa ve spor fotoğrafçılarını hedefliyor” tezini de buradan yola çıkarak söylemiştik. Hızlı fotoğraf çekebilmenin yanı sıra Canon sensörde de geliştirmeye gitmiş.  24.2 megapiksel APS-C sensör içeren makine yeni bir batarya, çift DIGIC V işlemci, çift hafıza kartı slotu ve yeni ergonomik dizaynı ile geliyor. Fakat şimdilik verdiği bilgilere güvenerek size aktardığımız kaynağın belirttiği Canon 7D Mark 2 özellikleri internetteki tek bilgi parçası.  Elimizdeki Canon 7D mark 2 özellikleri , resmi olarak açıklanana dek fotoğraf meraklılarını ve özellikle Canon-severleri mutlu etmeye yeterli gibi gözüküyor. Hazırlanın, Canon 7D’den daha güçlü ve uygun fiyatlı bir fotoğraf makinesi geliyor.

Canon 7D Mark 2 Teknik Özellikleri Tablosu »

 

comments powered by Disqus