Canon EOS 6D için DxOMark Test Sonuçlarını Açıklandı

Fotoğraf
Canon EOS 6D için DxOMark Test Sonuçlarını Açıklandı

Canon EOS 6D dijital SLR kamera için DxOMark kendi test sonuçlarını yayınladı. Sensör performansına göre Canon’un 6D modelini 5D Mark III ile hemen hemen aynı bulan DxoMark, Nikon’un yeni giriş seviye Fx-format kamerası Nikon D600’ün anlamlı derecede Canon’un EOS 6D modelinden daha yüksek skora sahip olduğunu belirtti.

Canon EOS 6D, her üç test ölçümleri arasında iyi dengelenmiş bir performans sunarak, sensör sıralamasında 10. sırayı elde ediyor. Genel olarak fiyatı dikkate alındığında gayet özellikler sunan Canon EOS 6D sadece Nikon D600 ile kıyaslandığında fiyat performans olarak geride kalıyor. Tabi bunda Nikon D600’ün yaratmış olduğu yeni giriş seviye Fx-format kamera segmentinin de etkisi oldukça yüksek.

Canon 6D özellikleri arasında Canon’un ilk Wi-Fi radyosuna sahip dijital SLR fotoğraf makinesi olmasını sayabiliriz. Bu özelliği sayesinde birçok cihaz ile uyumlu olarak çalışabilen _Canon EOS 6D _fotoğraf yazıcısı{.broken_link} ile kablosuz bağlantı kurabiliyor ve Android akıllı telefon ile kontrol{.broken_link} edilebiliyor.

Canon EOS 6D için DxOMark Test Sonuçları

Canon-EOS-6D-DxOMark-test-sonucu
comments powered by Disqus