Canon EOS 70D ve Canon EOS 7D Mark 2 Dijital SLR Kameralar için Çıkış Tarihleri Belirginleşiyor

Fotoğraf
Canon EOS 70D ve Canon EOS 7D Mark 2 Dijital SLR Kameralar için Çıkış Tarihleri Belirginleşiyor

Canon dijital SLR fotoğraf makinesi olarak Canon EOS 70D ve Canon EOS 7D Mark II, 2013 yılının Canon tarafında en çok merak edilen ve beklenen iki önemli kamera adayı olarak karşımıza çıkıyor. 2013 yılı Canon fotoğraf makinesi ve lens modellerine{.broken_link} ilişkin yazımızda da belirttiğimiz üzere, bu sene Canon iki giriş seviyesi bir de orta seviye üç adet DSLR fotoğraf makinesi tanıtmayı düşünüyor.

Canon’un duyurması muhtemel dijital fotoğraf makinesi adayları arasında giriş seviyesi olarak Canon EOS 700D (Rebel T5i) ve Canon EOS 70D{.broken_link}, orta sınıf fotoğraf makinesi modeli olarak da Canon EOS 7D Mark II‘yi sizlere aktarmıştık.

Canon’un EOS gövdelerdeki en popüler fotoğraf makineleri arasında gösterilen 60D ve 7D modellerinin yerlerine gelmesi beklenen EOS 70D ve EOs 7D Mark II için Canon görüntü iletişim ürünleri baş yöneticisi Masaya Maeda tarafından CP+ 2013 etkinliği içerisinde bazı açıklamalar geldi.

Özellikle yakın bir gelecekte duyurulabilir açıklaması yapılan Canon EOS 70D için Canon tarafındaki dedikodular, 2-3 ay içerisinde bu merakla beklenen EOS gövde için resmi duyurunun olabileceğini belirtiyor.

Canon-EOS-70D

Canon EOS 7D Mark II{.broken_link} için yenilikçi bir teknolojiyle çalıştıklarını belirten Maeda, EOS 7D modelinin Canon kullanıcıları arasında hala oldukça cazip bir konumda olduğunun da altını çiziyor. Yarı profesyonel fotoğrafçıların hala APS-C formatta kameralar tercih ettiğini söyleyen Maeda, yine yakın bir gelecekte tam kare formattaki yarı profesyonel dijital fotoğraf makinelerinin de artacağını belirtiyor.

Buna göre 2013 yılı Canon dijital fotoğraf makinesi duyurularında önceliği Canon EOS 70D’ye (ilkbahar gibi), Canon EOS 7D Mark 2’yi ise daha önce aktardığımız gibi 2013 ikinci yarısı{.broken_link} gibi bekleyebiliriz.

comments powered by Disqus