Cep Telefonunda Android Versiyonunu Bulun

Mobil

Yeni başlayanlar için Android, cep telefonları, mobil cihazlar için bir işletim sistemidir. Bilgisayarlar için Windows, Linux ve Mac OsX işletim sistemleri içerisinde sayılabilirken, cep telefonlarında Symbian, Android, Windows Mobile ve Blackberry OS şeklinde işletim sistemlerini sıralayabiliriz.

Özellikle akıllı telefon olarak adlandırdığımız smartphone cihazlarda kullanılan Android İşletim Sistemi, içerdiği fonksiyonlarla birçok üretici firma tarafından kullanılmaktadır. Cep telefonları için bir işletim sistemi olan Andorid üzerinde yapılan geliştirmeler ve hata düzeltmeleriyle yeni Android versiyonları yayınlanmaktadır. Eğer son Android yazılımına güncelleme yapmak isterseniz bu durumda kullandığınız mobil cihazdaki Android versiyonu biliyor olmanız gerekmektedir.

Cep Telefonunda Android Versiyonunu Bulmak

  1. Android ana ekranında menu butonuna basılır. Eğer ana sayfada değilseniz öncelikle “ev” ikonuna basabilirsiniz.
  2. Ayarlar kısmına bastıktan sonra “Telefon Hakkında” seçeneğine gidilir.
  3. Telefon Hakkında ekranında yazılım bilgileri yer almaktadır. “İşletim Sistemi Sürümü” kısmında kullandığınız cep telefonundaki Android versiyonunu görebilirsiniz. Aynı ekranda Android için kullanılan çekirdek bilgisi de ayrıca gösterilmektedir.
comments powered by Disqus