CleanActivity ile iOS 6 Paylaşım Menüsünü Sadeleştirin

Mobil
CleanActivity ile iOS 6 Paylaşım Menüsünü Sadeleştirin

iOS 6 işletim sisteminde bir fotoğrafı ya da linki paylaşmak istediğinizde üzerinde ikonların bulunduğu bir çerçeve belirir ve size Mail, Mesaj, Tweet, Yazdırma, Kopyalama ya da Duvar kağıdı olarak kullanma gibi seçenekleri sunar. İşin garip olanı şu ki bu paylaşım seçeneklerinden bazılarını belki de hiç kullanmayacaksınız ancak her seferinde karşınıza çıkacak. İşte manidar bir şekilde adı “CleanActivity” tweak’ı size paylaşım menüsünde yalnızca en çok kullandığınız seçeneklerin bulunmasını sağlıyor. Kalabalık sevmeyenler için ideal.

iphone-5-paylasim-menusu

CleanActivity aslında ters işleyen bir mekanizmaya bağlı çalışıyor. Uygulama menüsünde bir servisi “on” yaptığınızda aslında o servisi kısayol menüsünden kaldırıyorsunuz. Bunun dışında belirli mobil servislerde paylaşımı sabitleyebiliyor, kısıtlayabiliyorsunuz. Facebook üzerinden link paylaşımını seven fakat fotoğrafları yalnızca e-mail yoluyla gönderen biriyseniz bu ayarları CleanActivity ile kaydedebiliyorsunuz.

cleanactivity

CleanActivity doğal olarak yalnızca iOS 6 ve üzerindeki sürümlerde çalışıyor. Zira diğer sürümlerde bu paylaşım menüsü söz konusu değil. Sonuç olarak bu tweak’ı yalnızca tethered iOS 6 jailbreak uygulanmış cihazlara uygulayabiliyorsunuz. Fakat untethered iOS 6 Jailbreak yayınlandığında 5nci nesil iPod Touch, iPad Mini ve iPhone 5 paylaşım menüsündeki kullanmadığınız ikonlardan kurtulabilirsiniz.

comments powered by Disqus